Městský ebike s modro-bílou vrtulí ve znaku

20.01.2017

Městský ebike s modro-bílou vrtulí ve znaku

Parkuje vám v garáži hybridní sporťák s modro-bílou vrtulí ve znaku a vy nevíte, jaké elektrokolo si k němu máte pořídit? U BMW myslí na vše a přesně pro tyto případy přichystali limitovanou edici elektrokola s označením Cruise e-Bike.

Cruise již v nabídce mnichovské automobilky figuruje delší dobu, nyní se však vrací do hry a rovnou s plnou parádou. Nový lak, který je do posledního mikronu shodný s tím, který můžeme najít na hybridním sporťáku BMW i8, doplňují efektní barevné ráfky s výpletem napodobujícím hliníkový disk automobilu. Faceliftovaný městský cruiser přijíždí v limitované edici tří set kusů, přičemž množství dostupných kusu se každým dnem opovážlivě tenčí. Každé kolo je opatřeno listinným certifikátem a samozřejmě také štítkem exkluzivity umístěným přímo na rámu.

Co se týče výbavy, hovoříme o kvalitních, mnoha kilometry prověřených komponentech pocházejících téměř výhradně z německé provenience. Středový elektromotor nese logo společnosti Bosch a v jeho útrobách dřímá dvě stě padesát wattů výkonu a šedesát newtonmetrů točivého momentu. Baterie o kapacitě čtyř set watthodin je zárukou širokého dojezdu, nejvyšší rychlost asistence pak činí standardních pětadvacet kilometrů za hodinu. Dostatek převodů pro jízdu do kopce i po rovině obstará desetirychlostní sada s kazetou o rozsahu jedenáct až třicet šest zubů.

Ačkoliv nejde o elektrokolo kdovíjak převratné, je příjemné vidět, že velké automobilky přemýšlí o elektromobilitě v širším měřítku. A zdaleka nejde jen o automobilky německé, respektive evropské. Stejné tendence můžeme pozorovat například u amerického Fordu, japonské Toyoty a Hondy a u mnohých dalších světově významných značek.

Pokud vás zaujal dnes představovaný BMW Cruise e-Bike, vězte, že si ho můžete pořídit u kteréhokoliv dealera značky. Cena by se dle našich informací měla pohybovat okolo pětaosmdesáti tisíc korun. Více na www.bmw.com.

Text: redakce / Foto: BMW

PŘEDPLATNÉ