Městské kolo, co uveze pořádný náklad

06.09.2019

Městské kolo, co uveze pořádný náklad

Na festivalu Eurobike představila společnost Tern svůj nový model Tern HSD S+, který nabízí nový způsob řazení a možnost svézt dítě, nebo pořádný náklad.

Jde o kolo, které je sice malé, ale neobyčejně výkonné. Uveze totiž 170 kilogramů.Je velmi snadno nastavitelné pro výšku jezdce, od 150 do 190 centimetrů, může ho tak využívat celá rodina. Nastavit kolo na jinou velikost jedce trvá pouhé sekundy. 

Kolo vzniklo ve spojení s firmou Enviolo a nabízí nový systém řazení AUTOMATiQ, které je automatické a je tak velmi vhodné do městského provozu, kde je třeba často zastavovat. Tato technologie integruje motor od Bosche a hnací ústrojí od Enviolo, řadí automaticky v závislosti na tempu, terénu a rychlosti. Tento systém byl použitý jen u sedmi modelů po celém světě. 

"Víme, jak je těžké řadit manuálně v hustém městském provozu, kde je třeba se každou chvíli zastavit. U kol platí to samé jako u automobilů, zejména pokud vezete těžký náklad. Proto jsme vyvinuli systém AUTOMATiQ, který se o řazení postará sám a jízda je tak mnohem jednodušší," prohlásil Josh Hon z firmy Tern. 

https://www.ternbicycles.com/hsd 

PŘEDPLATNÉ