Městské elektrokolo pohledem britských Lavelle Bikes

20.02.2018

Městské elektrokolo pohledem britských Lavelle Bikes

Důkazem, že městská elektrokola nemusí vypadat všechna stejně, je nový model od mladé britské společnosti Lavelle Bikes. Ručně vyráběné elektrokolo s lehkým karbonovým rámem a silnou pohonnou jednotkou se může pochlubit velmi odvážným designem, jenž klade zvýšený důraz na pohodlí a celkovou ergonomii.

 

„Naším posláním nebylo vyrobit jen další nové elektrokolo. Naším posláním bylo vyrobit takové elektrokolo, které by bylo po všech stránkách jedinečné,“ popisuje zakladatel společnosti, průmyslový designér Paul Lavelle. Vše začíná u lehkého, avšak mimořádně tuhého karbonového rámu, při jehož výrobě byly použity technologie známé z Formule 1. Rám nese integrovanou pětisetwatthodinovou baterii a v jeho středu zurčí elektromotor s výkonem dvě stě padesát wattů a maximálním točivým momentem velkorysých devadesát newtonmetrů. Maximální rychlost kola činí pětadvacet, v provedení speed pedelec pak pětačtyřicet kilometrů za hodinu.

Součástí rámového setu je také levostranná přední vidlice s unikátním vnějším uchycením brzdového kotouče, a co se týče dalšího osazení, možností je hned celá řada. Nabídka čítá komponenty z hliníku i karbonu a zůstává pouze na vás, jakou cestou se rozhodnete vydat. Vystačíte si s jedním jediným převodem, nebo dáte přednost automaticky řazené nábojové převodovce? Spokojíte se s hliníkovými zapletenými koly, nebo si dopřejete efektní celokarbonové loukotě? Aby se vám ze všech těch otázek nezamotala hlava, na stránkách výrobce najdete přehledný konfigurátor, který vás výběrem všeho podstatného snadno a rychle provede.

Geometrie rámu byla navržena v souladu s nejmodernějšími ergonomickými poznatky. Jízdní pozice je příjemně vzpřímená, což má pozitivní efekt nejen na spodní partii zad, ale také na krční páteř, na zápěstí a na předloktí. Stabilitě napomáhá nízko položené těžiště, bezpečnosti zase vhodně zvolená pozice sedla, ze které nohama vždy bez potíží dosáhnete až na zem. Jízdu zpříjemňuje také propracovaný informační a ovládací systém s vestavěnou satelitní navigací, funkcemi cyklokomputeru a možností trackování vyjížďky. Elektrokolo je možné ovládat rovněž prostřednictvím zdarma dostupné mobilní aplikace.

Abychom vám nezůstali nic dlužni, dodejme, že prodejní  cena tohoto elektrokola startuje na čtyřech tisících devíti stech librách a ve svém maximu může vystoupat o dalších několik tisíc výše. Více informací najdete na internetových stránkách značky www.lavellebikes.com.

 

gallery

PŘEDPLATNÉ