Městské elektrokolo Oh!Bike boduje na Kickstarteru

31. 8. 2018

Městské elektrokolo Oh!Bike boduje na Kickstarteru

Městská elektrokola se mezi cyklisty těší stále větší oblibě. Svědčí o tom nejen nabídka na pultech obchodů, ale také téměř neustálý přísun nových, leckdy opravdu velmi zajímavých modelů. Dalším takovým je španělský Oh!Bike, horká novinka, která kromě svého designu zaujme také velice příznivou hmotností.


Originální design, nízká hmotnost, jednoduchost a praktičnost použití. Těmito výrazy bychom mohli popsat zbrusu nové městské elektrokolo Oh!Bike, se kterým stejnojmenná barcelonská značka prorazila na crowdfundungovém portálu Kickstarter a které nyní míří do sériové výroby. Jeho základem je lehký hliníkový rám s precizně zabroušenými sváry, leskle eloxovaným povrchem a vnitřním vedením kabeláže. Rám je spolu s pevnou přední vidlicí usazený na čtyřiadvacetipalcových zapletených kolech, díky nimž kolo zůstává skvěle ovladatelné i v těch vůbec nejužších městských uličkách.

Ve středu předního kola našel své místo nábojový elektromotor s výkonem dvě stě padesát wattů a maximální rychlostí asistence pětadvacet kilometrů za hodinu. Na výběr je ze dvou jízdních režimů, a to klasického a ekonomického, pro rychlý rozjezd či extra dopomoc je k dispozici tlačítko s všeříkajícím označením boost. K zapnutí a vypnutí elektrického systému a zároveň k volbě jízdních režimů slouží jediné tlačítko umístěné na horní hraně vyjímatelné baterie. Baterie má kapacitu osm ampérhodin, dojezd na hranici padesáti kilometrů a pro všechny případy je vybavena hned dvěma usb porty pro dobíjení mobilních zařízení.

Základní výbava zahrnuje hydraulické kotoučové brzdy, spolehlivou třírychlostní zadní nábojovou převodovku a takřka bezúdržbový řemenový pohon s hliníkovými klikami. Praktičnost kola podtrhují sklopné pedály a představec s rychloupínacím mechanismem, který umožňuje natočit řídítka rovnoběžně s rámem tak, aby kolo při uskladnění zabralo co možná nejméně prostoru. Oh!Bike je nabízen v základní variantě Naked za 2250 Euro, případně pak v rozšířené variantě Plus s blatníky, stojánkem a osvětlením za 2380 Euro. Hmotnost kola se pohybuje okolo patnácti kilogramů včetně veškerého příslušenství. Více na www.ohbikefactoria.com.


gallery

PŘEDPLATNÉ