Marco Aurelio Fontana pokračuje v kariéře na elektrokole

25.02.2019

Marco Aurelio Fontana pokračuje v kariéře na elektrokole

Marco Aurelio Fontana, člen nejužší bikové špičky a mimo jiné bronzový medailista z olympijských her v Londýně, se postaral o jeden z nejzajímavějších přestupů letošního roku. Čtyřiatřicetiletý italský šoumen uzavřel své působení v kolotoči soutěžního crosscountry a v nové sezoně se hodlá naplno věnovat elektrokolům a všemu, co s nimi souvisí.


Fontana se počínaje letošní sezonou stává ambasadorem německé značky Focus a ze závodních crosscountry tratí se pomalu, ale jistě přesouvá za řídítka elektrokola. Populární italský jezdec přitom nemění jen závodní stroj, ale také závodní disciplínu. Vedle crosscountry se na elektrokole hodlá intenzivně věnovat také stále oblíbenějšímu enduru. Mimo to by se také rád ve větší míře podílel na organizaci závodů a dalších akcí spojených s elektrokoly a cyklistikou obecně.

Coby jedna z hlavních tváří německé značky Focus bude Marco sedlat celoodpružené elektrokolo Jam2, na vybraných podnicích pak také hbitý elektrický hardtail Raven2. Na svých strojích poveze odpružení Öhlins, komponenty Full Speed Ahead a pláště Kenda, závodní dres dodá výrobce bikového a motocyklového oblečení Oneal. Kromě enduro seriálu World Ebike Series se hodlá zúčastnit také prémiového mistrovství světa elektrokol v kanadském Mont Sante Anne.


gallery


PŘEDPLATNÉ