MAHLE představil novou generaci pohonného systému

06.08.2020

MAHLE představil novou generaci pohonného systému

Novou generaci pohonného systému X35+ lze integrovat do kteréhokoliv kola, a to prakticky neviditelně. Skládá se z motoru, baterie a řídící jednotky. Jízda s ním je energická, přitom jde o řešení skladné a lehké.

Systém nabízí výkion zaměřený na uživatele a hodí se jak na sportovní jízdu, tak na popojíždění do města. Systém je velmi lehký, celý včetně baterie váží 3,5 kilogramu. Hardware je doplněný integrovanou konektivitou díky připojené aplikaci, kterou si lze stáhout do mobilního telefonu. Německý výrobce, který sídlí ve Stuttgartu, podniká v tomto odvětví čtyři roky. "S naším pohonným systémem vracíme kolu zpátky jeho integritu. Díky baterii integrované do rámu a motoru lze jen těžko vidět nějaké znaky elektrifikace. Elektrokola mohou vypadat zase sportovně, štíhle a elegantně," vysvětlil Jochen Sommer, obchodní ředitel MAHLE.

Baterie má kapacitu 250 Wh. Pokud je systém vypnutý, neklade jezdci žádný odpor na šlapkách, pohodlně lze jezdit i bez jeho podpory. Jezdec může využít ještě záložní baterie o kapacitě 208 Wh. Díky aplikaci se lze dozvědět, jaký je ještě dojezd, jak rychle se jede, jaká míra podpory byla během jízdy třeba, pulz jezdce. Systém zahrnuje také ochranu proti krádeži. 

PŘEDPLATNÉ