Lyft vyřešil požár baterie svých sdílených elektrokol

18.11.2019

Lyft vyřešil požár baterie svých sdílených elektrokol

Sdílená elektrokola mají opět v ulicích San Francisca zelenou. Ačkoliv se zde hned dvě z nich před časem vzňala, firma nyní tvrdí, že problém s hořlavou baterií už vyřešila.

Před čtyřmi měsíci se v ulicích San Francisca vznítila dvě sdílená elektrokola od společnosti Lyft, jedno mělo chytnout od druhého. Na vině prý byla špatná baterie kola. Nikdo nebyl naštěstí zraněn, požár se včas podařilo uhasit a nebyl dotčen ani žádný majetek. Přes to se firma rozhodla, že tisíce sdílených elektrokol ze San Francisca odstraní do doby, než bude závada jasně vysvětlena a kola společnosti Lyft budou skutečně bezpečná. Nešlo o první problém této firmy, ještě před tím si totiž jezdci na jejích kole stěžovali na přední brzdu kola.

Všechny problémy jsou nyní podle Lyftu vyřešeny. Pro baterii měla firma najít jiného dodavatele, přesnější důvody problémů ale firma nesdělila. Lyft nyní hodlá dát zájemcům o sdílenou jízdu v San Franciscu k dispozici 4 000 elektrokol, a to tempem 100 kol týdně. Požáry baterií řešili i čeští hasiči, a to několikrát. Podobná událost se stala například letos v dubnu v Praze Kyjích, kde hasiči museli řešit požár dvou baterií elektrokol. Díky technice zjistili, že teplota dosahuje až 400 stupňů Celsia. Požár uhasili tím, že baterie zcela ponořili do vody. Baterie totiž nebyly umístěny na kole, ale v samostatném boxu. Ten samý měsíc vyhořela prodejna elektrokol kousek od Prahy v Nehvizdech. Na svědomí ho měla opět vadná baterie. Následky byly tentokrát ale obrovské, škoda šla do milionů. 

PŘEDPLATNÉ