Luxusní elektrický cruiser ozdobou vaší garáže

25.01.2018

Luxusní elektrický cruiser ozdobou vaší garáže

Elektrokolo není jen dopravní prostředek do města, na silnici či do terénu. Během posledních několika let se na výsluní prodraly také nejrůznější elektrické cruisery více či méně inspirované světem klasických motocyklů. Tyto stroje jsou kusem umění, součástí životního stylu, vyjádřením osobností svých hrdých majitelů. A přesně takový je také polský Avionics V1!

Kov, kůže a dřevo. Ať hledáte sebelépe, jiné materiály nenajdete. Rám a vidlice z nerezové oceli, na míru upravený nábojový elektromotor, dřevěný kryt baterie a řídící jednotky, detaily z ušlechtilého dřeva a pravé hovězí kůže. Stoprocentní zastoupení poctivé ruční práce je zde naprostou samozřejmostí. Takové jsou hlavní poznávací znaky horké novinky krakovské manufaktury Avionics, nekompromisního elektrického cruiseru se strohým označením V1.

Srdcem cruiseru je bezkartáčkový nábojový elektromotor s možností rekuperativního brzdění zapletený v samém středu zadního kola. Jeho výkon je dávkován ve třech provozních režimech - v prvním dvousetpadesátiwattovém, ve druhém pětisetwattovém a konečně ve třetím sedmisetpadesátiwattovém. Čtvrtý jízdní mód je pak prostý jakéhokoliv omezení, elektromotor v tu chvíli pracuje s nejvyšším výkonem pět tisíc wattů a masivním krouťákem až sto pětadvacet newtonmetrů. Ručička rychloměru olizuje šedesátku.

Baterie se může pochlubit kapacitou bezmála dvanáct set watthodin, což v případě provozu se sníženým výkonem motoru vystačí na sto dvacet kilometrů jízdy. Dojezd na maximální výkon výrobce z pochopitelných důvodů neuvádí. Sériových komponentů na tomto stroji nalezneme jen velmi málo. Kromě zapletených kol a plášťů jsou to snad již jen kotoučové brzdy - velmi překvapivě mechanické - opatřené dvousetmilimetrovými kotouči vpředu i vzadu. Z doplňkové výbavy vyčnívá přední dřevěná led lampa s výrazným chromovým rámečkem.

 Elektrický cruiser Avionics V1, který svým vzhledem evokuje klasické motocykly třicátých a čtyřicátých let minulého století, je nyní k dostání prostřednictvím crowdfundingové sítě Indiegogo za cenu přibližně sto třicet tisíc korun. První stroje budou zákazníkům dodány během května letošního roku. V běžné prodejní síti se bude cena jednoho kusu pohybovat o dalších šedesát tisíc výše, okolo konečných sto devadesáti tisíců korun. Více na www.avionics.bike.


gallery

PŘEDPLATNÉ