Luxus má jméno Noordung

6. 1. 2017

Luxus má jméno Noordung

Noordung Angel Edition je městským a příměstským elektrokolem, které po všech stránkách vyčnívá z davu svých konkurentů. Ručně vyrobený cruiser, zhotovený výhradně z těch nejlepších materiálů, prezentuje jeho slovinský výrobce jako oslavu dvou set let od vynalezení jízdního kola. Takovou oslavu si tedy necháme líbit!

Noordung je malá slovinská manufaktura, která se rozhodla dělat věci jinak a po svém. Na trh nepřichází s bůhvíjak širokou nabídkou, to právě naopak. Model Angel Edition, který si dnes blíže představíme, je dostupný v limitované edici patnácti kusů, každý za základní cenu blížící se deseti tisícům euro. Za tento vpravdě nemalý obnos získáte nejen luxusní elektrokolo vyrobené z těch nejlepších možných materiálů, ale stanete se součástí velmi úzkého klubu přátel značky a současně jedním z jejích patnácti světových ambasadorů. 

Noordung není jen exkluzivní hračkou pro snoby. Přináší také celou řadu zajímavých a nevšedních řešení. Jen se podívejte na rozšafně tvarovaný karbonový rám se sedlovou trubkou z leštěného hliníku, nebo na pevnou dvoukorunkovou vidlici svařenou z téhož materiálu. Paprsková kola se širokými hladkými plášti, mechanické kotoučové brzdy i pohodlné kožené sedlo dávají jasně najevo, že v tomto případě nešlo pouze o design. Důraz se kladl také na pohodlí, jednoduchost a s ní související snadnou údržbu.

O pohyb vpřed se kromě jezdce samotného stará elektromotor Vivax Assist, který našel své místo uvnitř sedlové trubky rámu. Jeho výkon, který činí celých dvě stě wattů, je přenášen přímo na středovou osu klik. Baterie, jež je umístěná v karbonovém pouzdře na horní rámové trubce, disponuje kapacitou čtyř set watthodin a kolu propůjčuje dojezd okolo třiceti kilometrů. Baterii, v jejímž těle jsou vestavěny dva bluetooth reproduktory a čidlo hlídající kvalitu ovzduší, lze kdykoliv vyjmout a použít jako zdroj energie pro laptop, tablet či mobilní telefon. Chytrá zařízení pak slouží také pro komunikaci s elektrokolem samotným.

Více o tomto pozoruhodném elektrokole, jehož celková hmotnost činí necelých osmnáct a půl kilogramu, najdete na internetových stránkách výrobce www.noordung.com

Text: Jakub Svoboda / Foto: Noordung

 

gallery

PŘEDPLATNÉ