Luna Cycle uvádí na trh 2,5kW vysoce výkonné celoodpružené elektrokolo X2

Výrobce elektrických kol z jižní Kalifornie Luna Cycle představil své nové vysoce výkonné a vysoce výkonné elektrokolo. Elektrokolo se vyprodalo téměř okamžitě po svém představení.

Dva roky po vydání elektrokola Luna X1 uvádí Luna další model X2, který  přidává několik klíčových vylepšení. X2 z uhlíkových vláken obsahuje o 20 % větší baterii, vylepšené zadní zavěšení, nový design rámu a volitelný ovladač Luna V2 Ludicrous pro extrémní výkon. Vylepšená baterie nyní přichází s 48 V a 17,5 Ah, tedy s kapacitou přibližně 820 Wh. Baterie je vyjímatelná, ale namontovaná uvnitř spodní trubky, takže není na první pohled patrná. Kolo pohání motor se středním pohonem Bafang M600, což je jeden z nejvýkonnějších a nejtočivějších elektromotorů pro elektrokola se středním pohonem na trhu. Luna však motor ještě dále upravila a rozhodla se pro vývoj vlastního ovladače známé jako Ludicrous. Tato možnost s vyšším výkonem nabízí plných 2500 wattů.

Motor se snímáním točivého momentu lze ovládat pomocí pedálového asistenta, kde je vyladěn pro citlivou jízdu. Luna uvádí dojezd kolem 30-40 mil (50-65 km) při mírném šlapání. Díky pedálovému asistentu je možné dosáhnout rychlosti až 28 mph (45 km/h), díky čemuž je toto elektrokolo třídy 3 v USA (při provozu se zákonnými limity výkonu naprogramovanými na max. 750 W). Model X2 váží kolem 58 lb (26 kg). Přední vidlice RockShox Debonair Yari se zdvihem 160 mm a tlumič RockShox Deluxe Select + se zdvihem 210 mm vzadu umožňují kolu zdolávat téměř jakýkoli typ trati, nebo terénu. Mezi další špičkové komponenty patří 12rychlostní sada SRAM Eagle, čtyřpístkové hydraulické kotoučové brzdy SRAM GUIDE, sedlovka s vnitřním vedením kabelů, pneumatiky MAXXIS a rám z uhlíkových vláken. Kolo se prodávalo za cenu 95 000 korun před upgrade ovladače Ludicrous za 9 000 korun.
https://lunacycle.com/x2-enduro-ebike/

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kategorie článků

E-bike od a do z

Aktuální číslo

Předplatné

Sledujte nás

Doporučujeme

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

www.powerbox.one