Liv Cycling přichází s dvojicí celoodpružených elektrokol pro ženy

20. 7. 2018

Liv Cycling přichází s dvojicí celoodpružených elektrokol pro ženy

Liv Cycles, značka zaměřená na dámskou cyklistiku ve všech jejích podobách, rozšiřuje svou nabídku elektrokol o dva nové celoodpružené modely s označením Intrigue E+ a Embolden E+. Přestože se jedná o vůbec první celoodpružená elektrokola této značky, co do kvality jízdních výkonů si se svými konkurenty téměř v ničem nezadají.


Nová elektrokola značky Liv Cycling byla vytvořena v souladu s firemní 3F Design Philosophy, jejíž součástí jsou tisíce nejrůznějších dat a poznatků týkajících se ženské anatomie a jejího vlivu na způsob jízdy na silniční či v tomto případě horském kole. Na základě těchto poznatků byl doladěn finální design, geometrie i komponentové složení nových elektrokol tak, aby se za řídítky cítily dobře jak začínající, tak i pokročilé cyklistky bez rozdílu.

„Od chvíle, kdy Liv Cycling v minulé sezoně představil svá první elektrokola, se zákazníci neustále ptají po celoodpružených elektrokolech, která by nabídla ještě více pohodlí a jízdních zážitků. Poslechli jsme a nyní můžeme s nadšením představit dvojici nových celoodpružených elektrokol, která přímo báječně zapadají do naší stávající nabídky,“ vysvětluje manažer značky Ludi Scholz hlavní důvody, proč Liv Cycling k vývoji nových celoodpružených elektrokol přistoupil.

Tajemství Hybrid Cycling Technology

Za použití technologie Hydrid Cycling, navzájem vnitřně provázaného systému, který vyvinula sesterská značka Giant, mohou elektrokola Liv Cycling nabídnout to, co ostatní nemohou. Chytré řešení, které vychází ze silných stránek jednotlivých modelů, kombinuje sílu elektromotoru se silou lidskou tak, aby bylo dosaženo co možná nejlepších jízdních vlastností. Technologie Hybrid Cycling se skládá ze čtyř klíčových prvků: elektromotoru SyncDrive, ovládacího rozhraní RideControl, snímacích senzorů PedalPlus a integrované baterie EnergyPak.

Liv Intrigue E+ je poháněn motorem SyncDrive Pro, na kterém Liv Cycling, respektive Giant spolupracoval s japonskou značkou Yamaha. Tento elektromotor nabízí pět stupňů podpory a jedenáct takzvaných mikroasistenčních módů a ke snaze samotného jezdce dokáže připočíst dalších tři sta šedesát procent výkonu navíc, to vše při maximálním točivém momentu masivních osmdesáti newtonmetrů. Druhý nedávno představený model, lehký trailbike s označením Liv Embolden E+, spoléhá na níže postavenou pohonnou jednotku SyncDrive Sport s pěti stupni podpory, deseti mikroasistenčními módy a až osmdesáti newtonmetry kroutícího momentu. Co se týče procentuálního vyjádření výkonu, v případě tohoto modelu kalkulujte s třemi sty padesáti procenty navíc.

Ovládání a baterie

K ovládání obou pohonných jednotek slouží zbrusu nový systém RideControl One, který krom možnosti změny jízdního režimu nabídne základní informace o stavu baterie. Cyklistkám, které chtějí mít pohromadě veškerá jízdní data, poslouží zdarma dostupná aplikace, která vedle nejrůznějších přehledů a grafů nabídne možnost navigace, trackování či chytrého tréninku prostřednictvím individuálně nastavitelných cílů. Pomocí smartphonu si dále bude moci přizpůsobit jednotlivé jízdní režimy přesně na míru vašim potřebám a požadavkům. Podle posledních informací by zmíněná aplikace měla být ke stažení od začátku září letošního roku.

Baterie je u obou nově představených modelů vestavěná ve spodní rámové trubce, což se pozitivně odráží jak ve vzhledu kola, tak i v jeho jízdních vlastnostech. Baterie EnergyPak přichází s novou technologií Smart Charger s možností šedesátiprocentního dobití během pouhopouhých devadesáti minut. Do plné kapacity pak pětisetwatthodinovou baterii dobijete za přibližně tři a půl hodiny čistého času. To vše je možné díky přímé komunikaci mezi baterií a nabíječkou, která dokáže přísun elektrické energie přizpůsobit aktuální kondici bateriových článků. Tímto dochází nejen k rychlejšímu dobití baterie, ale také k podstatnému prodloužení její životnosti. Celkový dojezd se v případě pětisetwatthodinové baterie pohybuje okolo sto padesáti kilometrů na jedno jediné nabití.

Liv Intrigue E+

První v pořadí, vysokozdvihý trailbike Liv Intrigue, je agilním celoodpruženým elektrokolem, které se dokáže poprat s tím nejnáročnějším terénem a které vás nezklame ani na delších či přímo celodenních vyjížďkách. Díky elektromotoru se nemusíte bát ani opravdu náročných výjezdů, které byste na běžném horském kole zdolávali jen s vypětím všech sil.

Základem tohoto elektrokola je odolný hliníkový rám s virtuálním systémem odpružení Maestro pracujícím se čtrnácti centimetry zdvihu. Rám je doplněný vzduchovou vidlicí se zdvihem o dalších deset milimetrů vyšším. Díky své geometrii je Intrigue připraven i na ty nejtěžší traily, ať už je jejich sklon jakýkoliv. Delší horní rámovou trubku doplňuje kratší představec, položenému hlavovému úhlu odpovídá spíše strmější úhel sedlový. Připočtěte výkonný elektromotor SyncDrive Pro s možností přizpůsobení jednotlivých jízdních režimů, neviditelně integrovanou baterii EnergyPak s kapacitou pět set watthodin a v neposlední řadě přehledné ovládací rozhraní RideControl One, a získáte mimořádně schopný elektrobike, který propluje téměř jakýmkoliv terénem a který svému majiteli ušetří spoustu cenných sil.

Liv Embolden E+

Liv Embolden byl navržen jako zábavný a všestranný trailbike vhodný pro začínající i pokročilé cyklistky, které si chtějí užít svobodu pohybu a radost z jízdy ve volném terénu. Využívá jednoduchý, a přesto vysoce efektivní jednočepový systém odpružení FlexPoint Technology se zdvihem sto dvacet milimetrů, doplněný o přední odpruženou vidlici se zdvihem o dalších deset milimetrů vyšším.

Výkonný elektromotor SyncDrive Sport s možností individuálního nastavení, integrovaná baterie EnergyPak s kapacitou pět set watthodin a přehledný ovládací systém RideControl One činí z tohoto kola věrného společníka, který je připraven kdykoliv vyrazit na vyjížďku. Ať už hovoříme o popracovním povyražení na oblíbených trailech, nebo o celodenní výpravě do hor,  Embolden vás chytí za srdce a jen tak nepustí.


Více o nových celoodpružených elektrokolech značky Liv Cycling hledejte na internetových stránkách www.liv-cycling.com.


gallery

PŘEDPLATNÉ

Aktuální číslo 2/2019

V prodeji od 3. května

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Pojištění elektrokol

Naše videa...

Doporučujeme...