Lime vrací úder a nabízí sdílená elektrokola Jump

14.10.2020

Lime vrací úder a nabízí sdílená elektrokola Jump

Pražané musí mít velkou radost, nebo poslední dny firmy do jeho ulic rozmístily stovky elektrokol, které je možné si vypůjčit a poté zase odložit. Po firmě Bolt přišla také společnost Lime, která v Praze už přes rok nabízí sdílené elektrokoloběžky.

Chystá se snad v Praze válka mezi poskytovateli mikromobilních služeb? Je tomu pár dnů, co nasadila firma Bolt do ulic stovky elektrokoloběžek, společnost Lime, která zde už nějakou dobu půjčuje kontroverzní elektrokoloběžky Limetky, nyní přišla se stovkou svých elektrokol Jump. Podle zájmu chce nasadit další kusy. Na rozdíl od Boltu je možné tato elektrokola parkovat kdekoliv, kde je to v aplikaci vyznačené. Firma hodlá uživatele vybídat k tomu, aby parkovali u stojanů pro kola, nebude to ale povinnost. Za odemknutí kola se platí poplatek 25 korun, dále pak za první minutu 4 koruny. U Boltu se za odemknutí kola neplatí. 

Společnost Jump zakoupila společnost Lime letos v květnu, a to od jiného giganta v oboru přepravy, od Uberu. Ten firmě odprodal i většinu sdílených elektrokol, zbytek, což byly statisíce elektrokol, se rozhodl zlikvidovat, ačkoliv šlo o zcela funkční kola. Tím Uber naštval celou řadu ekologických a charitativních organizací a také svých klientů. 

PŘEDPLATNÉ