Lime nabízí jízdy na očkování zdarma

08.02.2021

Lime nabízí jízdy na očkování zdarma

V Londýně mohou zájemci o očkování dojet na místní očkovací stanici na elektrokole zdarma, nebo mohou využít služeb nákladního elektrokola, které vozí také pasažéry.

Pokud bude chtít upřednostnit zájemce o očkování v Londýně soukromou dopravu, nemusí sedat do auta. Může zvolit dopravu elektrokolem, a to zcela zdarma. Díky projektu "Jízdou k uzdravení" je možné se do očkovacího centra svézt buď na sdíleném elektrokole Lime, anebo na rikše. Společnost Lime se totiž spojila se službou Pedal Me, která nabízí svezení pasažérů v elektrickém nákladním kole, kde je prostor jak pro náklad, tak pro pasažéra. Takto je možné dojet jak do očkovacího centra, tak zpět.  

Služba Pedal Me funguje podobně jako jiné sdílené dopravní služby. V aplikaci je třeba si rezervovat čas a trasu, na domluvené místo pak přijede řidič s nákladním elektrokolem. Takto umožňují vozit dva dospělé, nebo dospělého a dítě, ba dokonce i dítě samotné, to ale musí dosáhnout nohami na podlážku elektrokola. Nákladní elektrokola se stále častěji využívají i u nás. Od listopadu zde funguje dokonce první depo, odkud kurýři rozvážejí zásilky po centru Prahy.

PŘEDPLATNÉ