Lehké a odolné duše Tubolito konečně na českém trhu

13. 6. 2018

Lehké a odolné duše Tubolito konečně na českém trhu

Portfolio společnosti Schindler, českého dovozce hned několika známých cyklistických firem, rozšiřují lehké a zároveň odolné duše německé značky Tubolito. Kouzlo tohoto v mnohém přelomového produktu tkví v použití moderních termoplastů v kombinaci s unikátní výrobní technologií. Přesvědčte se sami!


Tubolito založili před více než jedním rokem dva němečtí inženýři, kteří dříve pracovali jako vývojáři reproduktorů, speciálně na vývoji membrán, které musí být extrémně lehké a odolné. Jako nadšené bikery je napadla myšlenka revoluce sto let staré duše vyrobené z gumy. Díky použití moderních termoplastů v kombinaci s unikátní výrobní technologií mohou být duše Tubolito extrémně lehké a odolné zároveň. Filozofií tohoto dnes již dobře zavedeného startupu je nabídnout ještě lepší požitek z jízdy, ať už jedete v lese, nebo na silnici, ať šlapete za své, nebo s pomocí elektromotoru. Cílem je pokročilý produkt s maximální kvalitou.

Tubolito má pro každého něco

Základním stavebním kamenem v sortimentu Tubolito je duše s označením Tubo MTB, která je náhradou klasické cyklistické duše, kterou my i vy dnes a denně využíváme. Výhodou je nižší hmotnost, až dvojnásobná odolnost proti defektu a procvaknutí a v neposlední řadě také lepší skladnost a snazší instalace. Duše je dodávána ve dvou nejčastějších rozměrech, tedy 29 a 27.5“, a její hmotnost činí velice zajímavých 82 gramů.

Pokud jezdíte na pláštích plusového rozměru, i pro vás mají němečtí inženýři řešení. Je jím duše Tubo MTB Plus, která je optimalizována pro pláště o šíři až tři palce včetně. To vše při zachování nízké hmotnosti a maximální ochrany. Na výběr zůstává ze dvou variant o rozměru 29 a 27.5+, hmotnost se zastavila na stále velmi přijatelných 105 gramech. Vzhledem k tomu, že plusové pláště dnes najdeme na drtivé většině moderních elektrokol, je tato duše skvělou volbou pro všechny, kteří této odnoži cyklistiky nenávratně propadli.

Další, a nutno podotknou nejpropracovanější variantou, je duše nesoucí tajnosnubné označení S-Tubo MTB. Tato duše je ještě o poznání lehčí, více kompaktní, a proto je ideální jako náhradní duše snadno sbalitelná do každé podsedlové brašny či kapsičky dresu. S vyšroubovaným ventilkem jsou rozměry sbalené duše pouhopouhých 3.5 x 3.0 centimetry. Odolnost proti defektu a procvaknutí je díky tenčí stěně stejná jako u klasické duše, hmotnost ovšem klesla až na neuvěřitelných 44 gramů. V nabídce nalezneme dvě varianty této duše o rozměru 29 nebo 27.5“

Pro silniční cyklisty je připravena varianta Tubo Road, která je vhodná pro pláště o šíři mezi 18 a 28 milimetry. Tato duše je použitelná pro diskové i ráfkové brzdy a její hmotnost činí takřka zanedbatelných 38 gramů. Doplňkem v sortimentu je pak sada Tubo Flix Kit vyvinutá speciálně pro opravu duší Tubolito. Obsahuje pět kusů opravných náplastí, stejný počet odmašťovacích tampónů a její použití se nijak neliší od klasické náplasti, kterou má v domácí lékárničce snad každý z nás.


Klíčové vlastnosti duší Tubolito

 • Jsou lehčí a odolnější díky použití inovativního materiálu.
 • Jsou dvakrát odolnější proti propíchnutí v testu jehlou pod tlakem.
 • Mohou být jednoduše zalepeny náplastmi Tubolito.
 • Drží vzduch stejně jako klasické duše.
 • Mohou být použity v pláštích, ve kterých je tmel, např. při opravě proraženého bezdušového pláště.
 • Mají lepší odolnost v testu proti procvaknutí v porovnání s klasickou duší.
 • S-TUBO má oproti klasickému TUBO-MTB vyšroubovatelný ventilek a tenčí stěnu pro lepší skladnost jako náhradní duše. Jednoduše se tak vejde do každé kapsy. Váha se zastavila na 45 g u 29" varianty a odolnost je přesto na úrovni klasické duše.
 • Tubolito lze použít s prodlužovacími ventilky.
 • Tubolito MTB lze použít pouze s kotoučovými brzdami. Tubolito Road lze na silnici použít s ráfkovými i kotoučovými brzdami. Tubolito Road prošlo testem DIN4210 (15 minut brždění s 10 x 10 sec přerušením) na hliníkových i karbonových ráfcích.
 • V testu, kde se nepřetržitě brzdí, dokud nedojde k defektu, neztratilo Tubolito explozivně tlak jako klasická duše, ale došlo k pomalému defektu.
 • Valivý odpor Tubolita MTB je o 4.6 W nižší při rychlosti 28.8 km/h než u klasické duše.
 • Valivý odpor Tubolita Road je o 2.3 W nižší při rychlosti 28.8 km/h než u klasické duše.
 • Maximální a minimální tlak se řídí podle limitu použitého pláště.
 • Instalaci provádějte s Tubolitem nafouknutým na 0.4 baru.
 • Tubolito může být použito na jiných kolech, pokud mají stejný diametr a šířku.
 • Tubolito může být dočasně nafoukáno CO2, ale doporučuje se jej po dojetí neprodleně vypustit a nafouknout klasickým vzduchem.

Více informací hledejte na stránkách výrobce www.tubolito.com, na stránkách českého dovozce www.schindler.cz, případně v nabídce internetového či některého z kamenných obchodů řetězce www.mojekolo.cz.

 

gallery

PŘEDPLATNÉ

Aktuální číslo 2/2019

V prodeji od 3. května

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Pojištění elektrokol

Naše videa...

Doporučujeme...