Lavelle Bikes pořádají unikátní závod ulicemi Londýna

27.02.2018

Lavelle Bikes pořádají unikátní závod ulicemi Londýna

Paul Lavelle, zakladatel stejnojmenné značky elektrokol, se rozhodl uspořádat zajímavý závod ulicemi přeplněného Londýna. Je v době odpolední dopravní špičky rychlejší elektrokolo, vůz taxislužby nebo snad metro? To vše se dozvíme poslední únorový den, na kdy je tento svého druhu unikátní souboj pořadateli naplánován. Vsadíte si?

The Power Bike Race Across London, jak je celá akce vzletně pojmenována, se uskuteční poslední únorový den tohoto roku v samém centru odpoledního Londýna. Elektrokolo Lavelle Bikes se při té příležitosti utká v přímém souboji s londýnským taxíkem a soupravou metra o titul nejrychlejšího dopravního prostředku současnosti.

Souboj je vypsán na osm kilometrů dlouhém okruhu vedoucím ulicemi britské metropole. Po startu od novodobé dominanty města, více než tři sta metrů vysokého mrakodrapu The Shard, naberou účastníci směr Covent Garden. Po otočce před zdejší pobočkou Apple Store se závodníci vydají zpět do místa startu. Jak již bylo řečeno, vyhrává ten nejrychlejší.

„Elektromobilita je budoucností dopravy ve velkých městech a elektrokola jsou, jak pevně věřím a doufám, nejen nejrychlejší, ale také nejzábavnější a nejzdravější cestou, jak se dostat ke svému cíli,“ vysvětluje zakladatel značky Lavelle Bikes Paul Lavelle. Závodníci budou celou cestu snímat pomocí kamer a vy tak budete moci sledovat doslova každý jejich krok. Více informací najdete na www.lavellebikes.com.


gallery

PŘEDPLATNÉ