Kultovní americká značka Foes rozjíždí výrobu elektrokol

20. 2. 2019

Kultovní americká značka Foes rozjíždí výrobu elektrokol

Jednou z mála značek, které se nenechaly zlákat vábením elektrokol, byla až donedávna americká kultovka Foes. Nyní i tato, pro mnohé cyklisty legendární značka ohlásila, že co nevidět spustí výrobu svého vůbec prvního elektrického enduro biku. Již podle prvních fotografií je jasné, že se máme opravdu na co těšit.


Foes, americký výrobce horský kol, má ve světě cyklistiky stále velmi dobrý zvuk. Společnost založil zkraje devadesátých let sám Brent Foes, který věřil, že by horská kola mohl vyrábět o poznání lépe, než do té doby bývalo zvykem. Za více než čtvrtstoletí své existence si Foes vydobyl status kultovní značky známé svým originálním rukopisem i nevšedními technickými řešeními. Pamětníkům jistě vytanou na mysli sjezdové stroje vybavené nejen dokonale zpracovanými hliníkovými rámy, ale také vidlicemi a tlumiči vlastní konstrukce.

Sjezdová kola zůstala v nabídce značky Foes dodnes a přibyly k nim, jak velí módní trendy, také stroje trailového a enduro ražení. Nově se fanoušci tohoto amerického výrobce mohou těšit také na celoodpružené trailové elektrokolo, které se podle všeho již brzy objeví na trhu. Elektrokolo se bude moci pochlubit pro značku typickým hliníkovým rámem, jakož i patentovaným systémem odpružení známým ze sjezdových a enduro modelů. O celkovém zdvihu zatím můžeme jen spekulovat, očekávat lze hodnoty mezi sto čtyřiceti a sto šedesáti milimetry.

Velice zajímavá je také konstrukce spodní rámové trubky, která je vytvarovaná přesně tak, aby dokonale navazovala na odhalenou baterii. Varianta s rámovou, tedy externí baterií byla zvolena zcela záměrně s ohledem na lepší chlazení i výrazně nižší hmotnost. Přípomoc v tomto případě poskytuje středový elektromotor Shimano Steps ve svém nejvyšším provedení s výkonem dvě stě padesát wattů a točivým momentem sedmdesát newtonmetrů. Baterie má kapacitu standardních pět set čtyři watthodin.

Foes bude kromě již sestavených elektrokol nabízet také rámovou sadu, která skvěle poslouží coby základ pro stavbu vámi vysněného stroje. Kdy se nové elektrokolo objeví na trhu a jaké bude jeho cena, to vše je v tuto chvíli zahalenou rouškou tajemství. Pro další informace sledujte naše stránky nebo tu a tam nahlédněte na web výrobce www.foesracing.com.


PŘEDPLATNÉ