Kulatiny značky Shimano

22.03.2021

Kulatiny značky Shimano

Shimano právě v březnu slaví výročí svého založení - značka vznikla před 100 lety ve městě Sakai v Japonsku. Od roku 1921 se firma neustále rozvíjí a nyní v 51 továrnách po celém světě pracuje přes 12 000 zaměstnanců.

Během této dlouhé doby Shimano vytvořilo spoustu věcí, které jsou dodnes žhavým zbožím na trhu, ale i některé, které se neuchytily a jsou v zapomnění. Od volnoběžky, nábojového, indexového, elektrického Di2 a Dual control řazení, až po HG kazety a nášlapné pedály SPD je Shimano synonymem pro ty nejlepší vynálezy z nejlepších napříč všemi disciplínami cyklistiky.

V době připomínky výročí není čas na oslavy a je potřeba věnovat se vývoji, výrobě a dostát všem termínům a závazkům. Shimano přichází s limitovanou fotoknihou, která zachycuje 100 let existence a nese název SHIMANO 100 WORKS. K dispozici bude 2000 fotoknih pro předem registrované zájemce, kteří budou vybráni náhodným losem. Registrovat se můžete zde www.shimano.com/en/100th/. V publikaci není k vidění jen 100 mimořádných produktů napevno ukotvených v evoluci různých cyklokomponentů, ale je tam zaznamenána celá historie firmy včetně střípků ze zákulisí.

Shimano podporuje především duševní hodnoty a radost z přírodního bohatství u svých zaměstnanců. Proto velmi rádi uvítají vždy každého nadšence, který si rád zakoupí cyklistické nebo rybářské vybavení od Shimana. Pro tento moment je ideální změna loga, se kterým budou vstupovat do dalšího století. Logo bude obsahovat škálu zelené, modré a žluté barvy. Tyto barvy mají vždy představovat nějaký směr, který ve firmě razí a snaží se jej realizovat. Společnost se těší na nové zákazníky a na brzké setkání na sportovních veletrzích, řekl Yozo Shimano, ředitel společnosti.

Více na www.shimano.com 

Text: Petr Chaloupka, foto: Shimano

gallery  

PŘEDPLATNÉ