Král mezi elektrickými cruisery

10. 1. 2017

Král mezi elektrickými cruisery

Nápad postavit elektrický cruiser s výkonem dva tisíce wattů nevznikl kdesi uprostřed amerických solných plání, jak byste možná očekávali. Tato myšlenka se zrodila v hlavách zástupců značky Ono Bikes, která sídlí v srbském hlavním městě Bělehrad. Výsledkem je ebike Archont Electro, který, přestože vypadá jako umělecké dílo, umí uhánět až stokilometrovou rychlostí.

Zanechat výraznou stopu ve světě elektrokol. Takový byl cíl, který si zástupci značky Ono Bikes při vstupu na cyklistický trh stanovili. Jak se sami můžete přesvědčit, co si tito srbští vizionáři předsevzali, to také do posledního puntíku splnili. Jejich první počin, electrocruiser Archont Electro, má veškeré předpoklady k tomu, aby udělal pořádnou díru do světa.

Archont Electro je stylovým, do detailu propracovaným elektrokolem, které svým tvarem dává vzpomenout na legendární americké choppery. Jeho základem je na míru svařený ocelový rám doplněný o nerezovou vidlici, jež zvolna přechází v širokánská řídítka. Pozornost na sebe strhává karbonová nádrž, která ve svých útrobách skrývá lithium-iontovou baterii. Když už hovoříme o bateriích, na výběr je mezi osmačtyřiceti a dvaasedmdesátivoltovým článkem s kapacitou deset, respektive dvacet ampérhodin. O pohon se stará v zadním náboji umístěný elektromotor, jehož výkon je odvislý od přání budoucího majitele. Zatímco dvojice krotších provedení nabízí dvě stě padesát a tři sta wattů výkonu, nejvyšší specifikace se může pochlubit neuvěřitelnými dvaceti tisíci watty. Bavíme-li se o nejsilnější variantě, maximální rychlost je stanovena na sto kilometrů za hodinu a stokilometrový je také celkový dojezd na jedno nabití baterie.

Výbava jak se patří

Z další výbavy zmiňme zapletená kola se sedmdesáti dvěma paprsky vzadu a sto osmi paprsky vpředu, čtyřpístkové kotoučové brzdy s dvousetmilimetrovými rotory, nebo efektní kožené sedlo s nerezovými pružinami. Jednopřevodníkové kliky jsou spojeny s nábojovou převodovkou na přání se sedmi, osmi, anebo jedenácti rychlostmi. Ovládání pohonné jednotky je řešeno prostřednictvím chytrého mobilního telefonu, který je možné umístit do výklopného držáku na horní hraně nádrže.

Se svou délkou přes tři metry není toto kolo určeno ke každodennímu proplétání se městskými uličkami. Pokud však hledáte stroj, za kterým se ulici každý otočí, Archont Electro je tu právě pro vás. Pro úplnost doplňme, že cena tohoto ručně vyráběného skvostu se pohybuje vysoko nad hranicí dvou set tisíc korun. Více informací hledejte na internetových stránkách výrobce www.onobikes.com.

Text: Jakub Svoboda / Foto: Ono Bikes

 

 gallery

PŘEDPLATNÉ

Aktuální číslo 3/2018

V prodeji od 15. 6.

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Naše videa...

Doporučujeme...