Konečně se i Norco odhodlalo, elektrický Sight VLT je tu!

12. 11. 2018

Konečně se i Norco odhodlalo, elektrický Sight VLT je tu!

Vypadá skoro stejně, jezdí skoro stejně, bližší pohled však napoví, že tentokrát máme co dočinění s docela jiným zvířetem. Sight, prémiový trailbike kanadské značky Norco, vjíždí do nové sezony ve zcela novém provedení. S karbonovým rámem, středovým elektromotorem a geometrií umožňující zdolat oběma směry i ty vůbec nejnáročnější traily.


Norco vzalo všechno to, co jezdci milují na agresivním trailbiku Sight, přidalo pohonnou jednotku a novinku zabalilo do mimořádně atraktivního kabátku. Ve středu karbonového rámu našel své místo středový motor Shimano Steps E8000 s výkonem 250 wattů a točivým momentem 70 newtonmetrů, doplněný o dokonale integrovanou baterii s kapacitou velkorysých 630 watthodin. Připočtěte moderní trailovou geometrii a optimalizovaný systém odpružení a získáte stroj, za jehož řídítky hravě zvládnete i ty nejnáročnější traily vůbec. Samozřejmě oběma směry, nahoru i dolů, vždy s maximální porcí zábavy a nadšení.

Se supěním do kopce v tomto případě pomůže silný elektromotor, který poskytuje jemnou, stále však jasně zřetelnou asistenci prostou jakýchkoliv nežádoucích projevů. Jízda je díky tomu naprosto přirozená, ne nepodobná té na běžném celoodpruženém kole. Rozbité sjezdy vyhladí čtyřčepové zadní odpružení se zdvihem sto padesát milimetrů spolu s přední odpruženou vidlicí se zdvihem o další centimetr vyšším. Jízdu terénem usnadní do detailu vypiplaná geometrie s prodlouženým rozvorem, strmým sedlovým úhlem a mírně kupředu posunutou jízdní pozicí. Novinka je díky tomu ve sjezdech příkladně stabilní, ve stoupáních pak překvapivě efektivní.

Elektrické Norco Sight VLT bude dostupné ve třech různých specifikacích, přičemž ta nejvyšší nabídne vzduchové odpružení Fox Performance Float, zapletená kola DT Swiss H1700 Spline, dvanáctirychlostní sadu Sram GX Eagle, kotoučové brzdy Sram Code R, teleskopickou sedlovku BikeYoke Revive a doplňky Race Face Turbine R35. Na českém trhu bude novinka, v prvém sledu varianta s označením VLT 2, dostupná s trochou štěstí ještě před vánočními svátky. Více na internetových stránkách výrobce nebo na facebookových stránkách českého zastoupení.


gallery

PŘEDPLATNÉ