Koloběžky Lime se vrací do ulic Prahy, bojují prý proti koronaviru

27.04.2020

Koloběžky Lime se vrací do ulic Prahy, bojují prý proti koronaviru

Pražané a návštěvníci Prahy se budou moci po Praze pohybovat na sdílených elektrokoloběžkách Lime. Zachovávat by měli základní hygienická opatření.

Společnost Lime oznámila, že její koloběžky můžeme opět potkávat, či o ně zakopávat v ulicích Prahy: "Elektrické koloběžky nabízejí alternativní dopravu pro ty, kteří chtějí cestovat sociálně vzdálenějším způsobem. Na základě našich současných zkušeností z jihokorejských měst, Soulu a Pusanu víme, že využití individuálních možností tohoto druhu mobility pomáhá při zploštění křivky nakažených COVID-19,“ říká Ondřej Široký, provozní ředitel Lime Czech Republic. "Lime provozní zóna zůstane stejná, ale začínáme s menší flotilou, abychom lépe pochopili chování uživatelů v souvislosti s tím, jak se lidé po celém městě začnou vracet k běžným rutinám."

Elektrokoloběžky a bohužel také elektrokola nově nemohou na Staroměstské náměstí a přilehlé ulice, Lime prý chce nadále s magistrátem spolupracovat. „Pokud jde o stávající dohody, byl nám poskytnut návrh nového Memoranda o porozumění, ke kterému jsme již předložili naše komentáře a v současné době čekáme na reakci ze strany magistrátu. Kromě toho Lime navrhuje městu různé možnosti, jak přispívat k rozvoji cyklistické a parkovací infrastruktury v Praze, jako je například naše nabídka plateb za využití veřejného prostoru. Zároveň usilujeme o to stát se dlouhodobým a důvěryhodným partnerem pro město v oblasti mobility. Dále bychom v blízké budoucnosti chtěli implementovat „zpomalovací“ zóny v centru města a podpořit tak město v ochraně chodců v těchto exponovaných oblastech. Lime se těší na spolupráci s městem a městskými částmi na zlepšení bezpečnosti a dostupnosti mikromobility v Praze.“ 

PŘEDPLATNÉ