Koloběžky Lime končí v Praze na dně Vltavy

24.08.2020

Koloběžky Lime končí v Praze na dně Vltavy

Elektrokoloběžky Lime jsou v Praze velmi často trnem v oku. Končí rozbité na nejrůznějších místech, třeba v korunách stromů, často se nacházejí i na dně Vltavy.

"Strážníci Poříčního útvaru na žádost hlídky Policie ČR včera lovili z Vltavy tři elektro koloběžky, které neznámý pachatel vhodil do řeky u stěny náplavky na Rašínově nábřeží," zní zpráva Policie ČR. Nejde zdaleka o ojedinělou zprávu. Tu se však dozvéte vždy jen od policie, provozovatel sdílených koloběžek se svými ztrátami prakticky vůbec nechlubí. Nechce totiž dávat návod jiným vandalům. Jejich ztráty lze tedy jen odhadovat, budou ale obrovské. Například ve francouzském Lyonu před rokem vylovili během tří hodin na sto elektrokoloběžek! 
Kdo tyto skutky páchá? Může to být jednak ojedinělý vandal, který si třeba v opilosti potřebuje na koloběžce vybít svou frustraci, ale také může jít o ty, kterým koloběžky v centrech měst vadí a byli by rádi, aby z ulic zmizely. Na Instagramu je možné například najít stránku Ptačí hřbitov, tedy Bird Graveyard, kde se sdílejí fotky a videa toho, jak někdo koloběžky ničí. Podobná stránka se provozuje  i u nás, na facebookové stránce No Lime Prg najdeme mnoho fotografií, jak neslavně Limetky dopadly, v koši, na stromě, či na kusy. Pozornost této stránce neunikly ani nové koloběžky Revol Carsharing. Ty jsou prý nekvalitní a zbytky jejich nárazníků se mají válet po celém městě. 
PŘEDPLATNÉ