Koloběžka Segway-Ninebot si najde vlastní nabíječku

02.09.2019

Koloběžka Segway-Ninebot si najde vlastní nabíječku

Možná už brzo nastane doba, kdy potkáme na ulici koloběžku, jak jede bez řidiče a snaží se dostat ke své nejbližší nabíječce. Přesně to by měl umožňovat poslední model od firmy Segway-Ninebot.

Segway-Ninebot vypustil do světa video, ve kterém představuje zcela nový model koloběžky KickScooter T60, která bude disponovat funkcí autonomního řízení. Firma vznikla před nedávnem, kdy čínský Ninebot zakoupil společnost Segway známou menšími elektrickými vozítky s kontroverzní pověstí. Po spojení firem se firma opřela do výroby elektrokoloběžek, kterých dnes vyrobí na milion ročně. 

Koloběžka je díky třem kolečkům stabilní, což umožňuje i autonomní jízdu. Otázka pochopitelně je, proč by si někdo pořizoval koloběžku, která by jezdila bez něj. Koloběžky této firmy se velmi často používají v různých sdílených službách, využívá je třeba firma Bird. Právě zde se může autonomní jízda k baterce hodit. Sběry vybitých  koloběžek musí firma hradit, navíc pohozené koloběžky velmi  často lákají k vandalismu. 

Koloběžka KickScooter T60 ale umožňuje, aby koloběžku dovedl do dokovací stanice bezpečně na dálku operátor. Koloběžka disponuje čidly a kamerou, takže i sama dokáže reagovat na překážky. Otázka ale je, zda se takovéto zařízení bude moci pohybovat volně po silnicích. Koloběžka by se měla prodávat za podstatně vyšší cenu než obvykle, což by mělo být vykompenzováno právě usnadněním sběru koloběžek. 

gallery

PŘEDPLATNÉ