KFC začíná doručovat na elektrokolech

28.01.2021

KFC začíná doručovat na elektrokolech

Společnost KFC začala před nedávnem doručovat jídlo, rozváží se už i u nás. V Asii navíc sází na elektrokola, kterými rozváží stále častěji, jak o tom svědčí zprávy například z Filipín.

Podle Greenpeace se počet předčasných umrtí z důvodu znečištění ozvduší na Filipínách pohyboval kolem 28 000 lidí. Příčiny smrti jsou hlavně kardiovaskulárního původu, rakovině plic nebo kvůli respiračním chorobám, které mohou vznikat kvůli znečištění ovzduší. To se týká hlavně velkých měst a jejich okolí, které trápí také problémy s hlukem. I ten může zvyšovat krevní tlak, což může vést k infarktům a hypertenzi a mít vliv na zdraví člověka. Ve zdejším KFC se rozhodli ulevit něco místnímu životnímu prostředí a rozvážet jídlo pomocí elektrokol. Ta jsou jednak tichá, takže k hluku nijak nepřispívají.

Navíc vytvářejí elektrokola trojnásobně menší uhlíkovou stopu díky svému provozu. Tam, kde jezdí, nevypouští žádné emise a ovzduší neznečišťují. A v neposlední řadě jsou elektrokola také rychlé, proplétat se ucpanými silnicemi pro ně není problém, takže jídlo doručí rychleji než kurýr v autě. Začali jsme s pár elektrokoly a nyní máme již celou flotilu. Letos jsme se rozhodli, že naše doručovací služby ještě vylepšíme a to zahrnuje také to, že myslíme na životní prostředí,’’ prohlásil Jojo Marcello, ředitel místní pobočky KFC, která doručuje jídlo v Manile a okolí. 

PŘEDPLATNÉ