Karbonové skládací elektrokolo z dílny německých Sava Bikes

01.03.2018

Karbonové skládací elektrokolo z dílny německých Sava Bikes

Když se řekne skládací elektrokolo, mnozí z nás si představí fádně vyhlížející spletenec trubek a rychloupínacích páček, který má sexappealu asi tolik co srolovaná tuba od zubní pasty. Že to jde také jinak, to vám dnes dokáží zástupci u nás nepříliš známé německé značky Sava Bikes.

Němečtí Sava Bikes se zaměřují především na výrobu silničních a horských kol. Elektrokol mají v nabídce pouze několik, a je proto s podivem, že právě model skládacího elektrokola bude zřejmě tím, který na tuto nepříliš známou značku poprvé výrazněji upozorní.

Novinka zaujme matně lakovaným karbonovým rámem s vnitřním vedením kabeláže, patentovaným skládacím mechanismem a výkonným elektromotorem ve svém středu. Pohonná jednotka pochází od společnosti Bofeili, nabídne výkon dvě stě padesát wattů a maximální rychlost asistence na hranici pětadvaceti kilometrů za hodinu. Pohon dotváří vestavěná baterie značky Samsung s kapacitou tři sta třináct watthodin a maximálním dojezdem šedesát až sedmdesát kilometrů na jedno nabití. Zpracování je na té nejvyšší úrovni, a nebýt malého informačního displeje na řídítkách, elektrického pohonu by si možná ani nikdo nevšiml.

Co se týče osazení, rám je spolu s pevnou karbonovou vidlicí usazený na lehkých dvacetipalcových kolech, změnu převodů obstarává devítirychlostní sada Shimano Sora doplněná hliníkovými klikami značky Prowheel. Z nabídky japonského Shimana pocházejí rovněž hydraulické kotoučové brzdy opatřené stošedesátimilimetrovými kotouči. Sklopný představec, výškově nastavitelná řídítka i sedlovku s velkorysými možnostmi vysunutí pak v této kategorii považujte za naprostou samozřejmost.

Karbonový superstroj s celkovou hmotností jen lehce přesahující šestnáct kilogramů je dostupný v jedné jediné univerzální velikosti za doporučenou maloobchodní cenu 2399 €. Více informací hledejte na webových stránkách výrobce www.sava-bike.eu.


gallery

PŘEDPLATNÉ