Jízdní údaje jako na dlani s novou mobilní aplikací Shimano E-Tube

13. 12. 2018

Jízdní údaje jako na dlani s novou mobilní aplikací Shimano E-Tube

Japonské Shimano, jeden z největších výrobců pohonných jednotek pro elektrokola, přichází s novou verzí mobilní aplikace E-Tube, díky níž můžete veškeré jízdní údaje sledovat přímo na displeji svého mobilního telefonu. Aplikace je určena pro horská, trekingová i městská elektrokola vybavená pohonnými jednotkami Shimano Steps.


Mobilní aplikace Shimano E-Tube je určená pro horská, trekingová a městská elektrokola vybavená pohonnými jednotkami řady Shimano Steps. Ve své podstatě se jedná o alternativu ke stávajícím informačním displejům s tím, že v tomto případě můžete veškeré jízdní údaje sledovat přímo na displeji svého chytrého mobilního telefonu. Jednotlivé obrazovky si přitom můžete přizpůsobit na míru vlastním potřebám a požadavkům.

Mezi zobrazovanými údaji nechybí informace o rychlosti, vzdálenosti, zařazeném převodu, zvoleném jízdním režimu, točivém momentu, stavu baterie či zbývajícím dojezdu. Jednotlivé jízdní režimy jsou pro větší názornost rozlišeny výrazným barevným podsvícením. Nutnou součástí celého systému je kromě mobilní aplikace také bezdrátový bluetooth modul, který zajišťuje komunikaci mezi pohonnou jednotkou a operačním systémem mobilního telefonu.

Bezdrátový modul s sebou přináší ještě jednu zajímavost. Mimo jiné totiž nabízí možnost rychlé změny jízdního režimu stiskem jediného tlačítka a dokáže tak plně nahradit klasickou řadící páčku. Shimano věří, že právě tudy vede cesta za ještě dostupnějšími elektrokoly. Bez velkých informačních displejů a složitých voličů jízdních režimů může maloobchodní cena zejména městských a trekingových elektrokol klesnout podle prvních odhadů o čtyři až osm procent.

Více na www.shimano-steps.com.


gallery

PŘEDPLATNÉ

Aktuální číslo 2/2019

V prodeji od 3. května

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Pojištění elektrokol

Naše videa...

Doporučujeme...