Jezdci na horských elektrokolech zabojují o titul mistra světa

3. 10. 2018

Jezdci na horských elektrokolech zabojují o titul mistra světa

Premiérové mistrovství světa v jízdě na horských elektrokolech proběhne příští sezonu na trati v kanadském Mont Sainte Anne, na jednom místě spolu s ostatními, již zaběhnutými disciplínami. S touto překvapivou zprávou přišli zástupci Mezinárodní cyklistické unie po svém posledním zasedání v rakouském Innsbrucku.


Zástupci Mezinárodní cyklistická unie se u příležitosti mistrovství světa v silniční cyklistice, které o uplynulém týdnu probíhalo v rakouském Innsbrucku, sešli ke svému dalšímu pravidelnému zasedání. Kromě běžné agendy přišla na přetřes také otázka začlenění horských elektrokol do oficiálního programu mistrovství světa horských kol.

Výsledkem tohoto jednání je to, nač jsme všichni tak dlouho čekali. Jezdci na horských elektrokolech budou o duhový trikot mistra světa bojovat již příští sezonu, konkrétně na trati v kanadském Mont Sainte Anne spolu s ostatními, již zaběhnutými disciplínami, jako je crosscountry či sjezd. Jak bude takový závod vypadat a jakými pravidly se bude řídit, to se dozvíme v následujících týdnech a měsících.

Kromě horských elektrokol byla do regulí Mezinárodní cyklistické unie zahrnuta také kola sněžná a pozornosti se dostalo rovněž jízdě na pumptracku. Zda se i zbylé dvě disciplíny objeví na programu mistrovství světa, o tom zatím rozhodnuto nebylo. „Snahy o integraci nových disciplín do regulí Mezinárodní cyklistické unie jednoznačně vítám,“ uvedl prezident této organizace David Lappartient. „Jde o jasný signál, že cyklistika zůstává velmi dynamickým sportovním odvětvím a nepřestává se vyvíjet.“


PŘEDPLATNÉ