Jeep chystá terénní elektrokolo

03.02.2020

Jeep chystá terénní elektrokolo

Díky tří vteřinové reklamě Jeepu ve finále SuperBowl, která je tou nejdražší vůbec, už víme, že firma chystá již letos prodávat nejvýkonnější terénní elektrokolo. Robustní kolo propagoval herec Bill Murray , reklamní spot se nesl ve stylu filmu Na Hromnice o den více.

Reklama, jejíž vysílání stálo stamiliony dolarů, propaguje hlavně nový vůz Jeep Gladiator. V hlavní roli účinkuje Bill Murray a svišť, kterého vozí Jeepem, v jednu chvíli je vidět, že také na elektrokole s robustní stavbou a širokými pneumatikami. Firma QuitKat, která distribuuje elektrola, spustila pro nové kolo Jeep e - Bike web, kde se lze dočíst několik základních informací o prvním počinu firmy Jeep v oblasti e-mobility. Podle tohoto webu by první elektrokolo od značky Jeep mělo být tím nejvýkonnějším elektrokolem vůbec, které se hodí ke sjíždění i těch nejnáročnějších terénů. Dojezd e-biku na jedno nabití baterie by měl činit 60 kilometrů. Motor kola bude mít výkon 750 Wattů.

Pneumatiky, které se hodí na ježdění po horských stezkách, jsou široké 12 centimetrů. Odpružení Fire-Link umožňuje agresivní jízdu v obtížných podmínkách, jak by se to dalo čekat od značky Jeep. Cena biku nebyla doposud stanovena, zcela jistě nebude zrovna nízká. Velmi pravděpodobně se zde cílí na běžné zákazníky značky Jeep, která rozhodně nneí levná. Kola se začnou prodávat v červnu letošního roku, do té doby se jistě dozvíme další podrobnosti. 

gallery  

PŘEDPLATNÉ