Jednoduché elektrokolo do města? Vyzkoušejte estonský Ampler

28. 12. 2017

Jednoduché elektrokolo do města? Vyzkoušejte estonský Ampler

Ampler, estonský nováček na trhu s elektrokoly, uvedl jen několik dní před koncem roku svou první kolekci městských modelů. Mladá značka, jež vyrostla díky přízni svých věrných fanoušků, spoléhá především na jednoduchost a nízkou hmotnost. Na první pohled tak jen těžko poznáte, zda před vámi stojí elektrokolo či běžné jízdní kolo.

Nabídka značky Ampler prozatím čítá dvojici městských modelů, puristický Hawk a o něco vybavenější Bilberry. V obou případech se bavíme o strojích s hliníkovými rámy, karbonovými předními vidlicemi, hydraulickými kotoučovými brzdami a pohonnými jednotkami zapletenými ve středu zadního kola. V řeči čísel hovoříme o dvou stech padesáti wattech výkonu a maximální rychlosti pětadvacet kilometrů za hodinu. Integrované baterie s kapacitou necelých šest ampérhodin poskytují dojezd mezi pětatřiceti a osmdesáti kilometry podle zvoleného stupně dopomoci. Veškeré aspekty pohonu lze nastavit prostřednictvím mobilní aplikace nainstalované v chytrém telefonu.

Model Hawk sází především na jednoduchost, nabízí jeden jediný převod a hmotnost lehce pod čtrnácti kilogrami. Kolo je dostupné ve dvou velikostech, vždy v pánském i dámském provedení, a jeho cena začíná 2190 €. Model Bilberry kontruje pohodlím a bohatou základní výbavou čítající blatníky, osvětlení nebo devítirychlostní přehazovačku a kazetu. Hmotnost v tomto případě činí bezmála sedmnáct a půl kilogramu, to vše za cenu necelých 2000 €. Na výběr je opět ze dvou velikostí v dámském i pánském provedení. Další informace hledejte na webových stránkách výrobce www.amplerbikes.com.


gallery

PŘEDPLATNÉ

Aktuální číslo 3/2018

V prodeji od 15. 6.

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Naše videa...

Doporučujeme...