Italský výrobce motorek vstupuje na trh e-biků

17.07.2021

Italský výrobce motorek vstupuje na trh e-biků

Společnost MV Agusta představila dvě elektrokola, první zástupce této kategorie. Doposud se totiž tato společnost specializovala pouze na výrobu silničních motocyklů. Dalším krokem má být výroba elektrických koloběžek.

Elektrokola nabízí i další tradiční výrobci motocyklů, například Ducatti. "Motocyklistický průmysl se stal součástí většího trhu lehké mobility, který zahrnuje všechny vozidla na dvou kolech. Roste potřeba dostupných, lehkých a ekologii přátelských mobilních řešení, hlavně ve větším, kontektu uspěchaného města. Celý takový segment s obrovským potenciálem jsme doposud nechali bez povšimnutí," prohlásil Timur Sardarov, ředitel MV Agusta a dodal: "Zjistili jsme, že nastal pravý čas, abychom odtajnili celkový potenciál značky MV Agusta. Rychlost, kvalita a sestavení autentického italského designu jsou hodnoty, které se budou fanouškům kol zamlouvat. Jsem si jistý, že tento krok k diversifikace našeho produktového portfolia nám přinese očekávané zisky." 

Nová elektrokola nesou označení Amo, což znamená italsky miluji. Obě elektrokola Amo RR a Amo RC nesou baterii Panasonic a motorem Mahle 250. Jejich dojezd činí 75 kilometrů. Dále disponují plneumatikami Pirelli, diskovými brzdami Magura. Kola váží 15,5 kilogramu. 

https://www.mvagusta.com/ 

PŘEDPLATNÉ