Italský Thok rozšiřuje nabídku o elektrický hardtail Mig-HT

29.04.2019

Italský Thok rozšiřuje nabídku o elektrický hardtail Mig-HT

Italský Thok je ve světě elektrokol známý především díky svým do detailu propracovaným celoodpruženým modelům. Nabušené trailbiky ovšem nejsou tím jediným, čím tato sebevědomá značka dokáže bikery zaujmout. Důkazem může být zbrusu nový elektrický hardtail, se kterým Thok přichází právě v těchto dnech.


Thok je italská značka horských elektrokol, za kterou stojí jeden z pionýrů mountainbikingu na Apeninském poloostrově Stefano Miglorini. Tento charismatický konstruktér, který se na nejvyšší úrovni věnoval bikrosu, maratonu i sjezdu, se před necelými dvěma lety rozhodl založit společnost, která by na italské půdě vyráběla špičková elektrokola pro jízdu tím nejnáročnější terénem. V nabídce značky se postupně objevilo několik celoodpružených trailbiků, na kterých se v roli testovacího pilota podílela také další slavná persona, a to dvaadvacetinásobný mistr světa v mototrialu, nezkrotný Španěl Tony Bou.

Kromě celoodpružených trailbiků se nyní v nabídce značky objevuje také elektrický hardtail. Ten si svou celosvětovou premiéru odbyl na nedávno zakončeném cyklistickém festivalu v italském Riva del Garda. Hliníkový rám s nápadně nízkou siluetou zaujme jak terénní nadšence, které přesvědčí svou ovladatelností, tak i cestovatele a městské cyklisty. S vnitřním vedením bovdenů a kabelů, pevnými osami na obou kolech, kompaktním středovým elektromotorem a baterií uchycenou pod hlavní rámovou trubkou jde o moderní a jen těžko přehlédnutelné elektrokolo pro každý den a každou příležitost.

Se šlapáním pomůže středový elektromotor Shimano Steps E7000 s kompaktními rozměry a hmotnosti pouhých 2.8 kilogramu. V řeči čísel dále hovoříme o jmenovitém výkonu 250 wattů, maximálním točivém momentu 60 newtonmetrů a maximální rychlosti asistence obligátních 25 kilometrů za hodinu. Baterie s kapacitou 504 watthodin nabídne dojezd až 100 kilometrů v závislosti na zatížení a zvolené trase. Základní výbavu dotváří odpružená vidlice RockShox Recon se zdvihem 120 milimetrů, desetirychlostní sada Shimano Deore, devětadvacetipalcová zapletená kola a hydraulické kotoučové brzdy Tektro.

Do rámu se vejde standardní držák na láhev s pitím, další bidon pak můžete umístit zespod hodní rámové trubky. Pro příznivce městské cyklistiky, cestovatele a cykloturisty Thok přichystal celou baterii příslušenství čítající blatníky, zadní nosič, přední a zadní osvětlení, výklopný stojánek nebo třeba hladké a jak se patří široké pláště Schwalbe Big Ben. Thok Mig HT bude dostupný ve čtyřech různých velikostech za maloobchodní cenu 2499 Euro. Za sadu výše zmíněného městského příslušenství si připlatíte dalších 150 Euro. Více informaci najdete na webových stránkách výrobce www.thokbikes.com anebo v českém Thok Pointu www.ebikespace.cz, kde můžete e-biky této značky vyzkoušet.


gallery

PŘEDPLATNÉ