Italské Colnago představilo své první silniční elektrokolo

1. 4. 2019

Italské Colnago představilo své první silniční elektrokolo

Do boje o nejlehčí silniční elektrokolo světa přibyl další velmi silný hráč. Colnago, legendární italská značka s bezmála sedmdesátiletou historií, představilo silniční elektrokolo s lehkým karbonovým rámem, mistrně ukrytým elektrickým pohonem a celkovou hmotností jen těsně nad dvanácti kilogramy.


První elektrokolo italského Colnaga, model s kódovým označením e64, vychází ze silničního topmodelu značky, na kterém závodí ti nejlepší silniční cyklisté světa v čele se s Fabiem Aruem, Marcem Marcatem nebo Alexanderem Kristoffem. Stejná je nejen výrazně sportovní slopingová geometrie, ale také základní technologie výroby rámu, které tento kousek činí jedním z nejlehčích a nejtužších na současném trhu. Rám je pak spolu s vidlicí vyráběn přímo na italské půdě přesně tak, jak se na značku s rukopisem slovutného Ernesta Colnaga sluší a patří.

Uvnitř rámu našla své místo také baterie s kapacitou dvě stě padesát watthodin, v blízké budoucnost se v nabídce objeví také externí baterie se stejnou kapacitou. Elektromotor zůstává ukrytý mezi zadním brzdovým kotoučem a jedenáctirychlostní kazetou v samém středu zadního kola. Konkrétně se jedná o jednotku značky Ebikemotion, tedy o stejný typ, který na svých silničních elektrokolech používá například baskická Orbea. Výkon v tomto případě činí obvyklých dvě stě padesát wattů, maximální rychlost asistence pak pětadvacet kilometrů za hodinu.

Nevýhodou tohoto typu pohonu je nemožnost vyjmutí elektromotoru tak, jak to umí například konkurenční Fazua Evation. Malou náplastí může být jeho celková hmotnost, která včetně baterie a řídící jednotky nepřekročí hranici tří kilogramů a sedmi set gramů. Díky lehkému pohonnému systému, ještě lehčímu karbonovému rámu a pečlivě zvolenému osazení se hmotnost celého kola pohybuje okolo úctyhodných dvanácti kilogramů. S takovými čísly se Colnago s přehledem řadí mezi nejlehčí silniční elektrokola současnosti.

Nové Colnago e64 bude dostupné ve dvou různých barevných provedeních, vždy s jedenáctirychlostní mechanickou sadou Shimano Ultegra a hydraulickými kotoučovými brzdami téhož určení. Více informací naleznete na internetové stránce výrobce www.colnago.com, případně na webu českého zastoupení značky na adrese www.colnago.cz.


gallery

PŘEDPLATNÉ

Aktuální číslo 2/2019

V prodeji od 3. května

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Pojištění elektrokol

Naše videa...

Doporučujeme...