Hybrid pro jízdu po městě

12.08.2019

Hybrid pro jízdu po městě

Je to elektrokolo, nebo elektromobil? Vozítko, které připomíná vozík na golf a které kombinuje pedálový pohon s motorem, je ve skutečnosti hybridem, jenž má kombinovat výhody obojího. A být tak perfektním dopravním prostředkem ve městech.

Hybrid postavil Brit Damian Carrington coby prototyp, jmenuje se Schaeffler Bio-Hybrid. Řídí se velmi snadno. Jeho řidič nebo jezdec začne šlapat a motor hybridu začne automaticky zabírat, vozidlo může jet rychlostí až 24 kilometrů v hodině. Díky šířce 80 centimetrů lze hybrid parkovat i tam, kde je místo určené pro kola. Hybrid jezdí pochopitelně bez jakýchkoliv emisí a znečištění vzduchu. Má délku 2 metry a je vysoký 1,5 metru a má poměrně vysoký posed, takže vidíte i jste viděni. Bio-Hybrid váží 80 kg, produkční model bude ale lehčí.


Sedátko i volant lze nastavit na konkrétní velikost, střechu je možné snadno sbalit. Dvě baterie se nacházejí pod sedátkem a jsou dost malé na to, aby se daly vzít domů na dobití, které trvá 3-4 hodiny. Vozidlo má dojezd 50-100 km podle stylu jízdy a profilu trasy. Menší zavazadla je možné umístit do kufru vzadu. Světla se nacházejí vepředu i vzadu, vozidlo disponuje také oranžovými signalizačními světly. Méně komfortu jezdec cítí, když vjíždí do ostré zatáčky, neboť vozidlo se do ní nenakloní stejně jako motorka, nebo kolo, takže je potřeba přizpůsobit rychlost. Odhadovaná cena zhruba 200 tisíc Kč je zatím orientační, neboť bude upřesněna až při sériové výrobě. Konstruktéři možná přidají ještě sedátko pro dítě a uzamykatelnou brzdu. Pro koho bude vozítko vhodné? Zatím vypadá ideálně pro popojíždění na kratší vzdálenosti, zejména v ucpaných centrech měst.

Další informace na  https://www.biohybrid.com/en/

gallery

PŘEDPLATNÉ