Husqvarna partnerem motocyklového závodu Erzbergrodeo

27. 9. 2018

Husqvarna partnerem motocyklového závodu Erzbergrodeo

Výrobce elektrokol Husqvarna Bicycles se stává oficiálním partnerem motocyklového závodu Erzbergrodeo, jednoho z nejtěžších podniků svého druhu, na jehož startu se každoročně schází stovky příznivců motocyklového endura. Diváci si budou moci detailně prohlédnout aktuální kolekci elektrokol a některá z nich také otestovat přímo na závodní trati.


Erzbergrodeo, největší závod svého druhu v Evropě, platí již dlouhá léta za to nejnáročnější, co můžete za řídítky enduro motocyklu zažít. Závod se koná na úpatí hory Erzberg v rakouském Štýrsku, v bezprostředním okolí tamějšího povrchového dolu. Partnerem tohoto jedinečného čtyřdenního klání se od příští sezony stává švédský výrobce elektrokol Husqvarna Bicycles, který má, vzhledem ke svým motokrosovým kořenům, k tomuto typu závodů tradičně velmi blízko. „Když jsme se dozvěděli, že Husqvarna plánuje vstup na trh s elektrokoly, přišlo nám více než logické tuto společnost oslovit s nabídkou spolupráce,“ svěřil se hlavní organizátor závodu Erzbergrodeo Karl Katoch.

Během všech čtyř závodních dnů budou pro návštěvníky připravena testovací elektrokola, vyjížďky s průvodci a bohatý doprovodný program. „Plánujeme také Husqvarna Explorer Tour, tedy hromadnou vyjížďku, která bude přesně kopírovat trasu prologu. Terénní motocykly vyměníme za elektrokola a dáme návštěvníkům okusit to, co dnes a denně zažívají právě závodníci na motorkách,“ dodává nadšeně Katoch.

„Erzbergrodeo přitahuje závodníky ze všech koutů světa. Od amatérských motorkářů přes poloprofesionály až po sponzorované jezdce, zkrátka všechny ty, kteří hledají pořádnou výzvu a pořádné dobrodružství. S materiálem se v tomto závodě nikdo příliš nemazlí, a právě proto účastníci používají pouze to nejlepší dostupné vybavení. Pro nás je to perfektní příležitost dokázat, co elektrokola od Husqvarny v terénu opravdu dovedou,“ přidává Susanne Puello, výkonná ředitelka společnosti Pexco, která za značkou Husqvarna Bicycles stojí. U příležitosti Erzbergrodeo dojde také k uvedení nové kolekce oblečení určené speciálně pro jízdu na elektrokolech.PŘEDPLATNÉ

Aktuální číslo 2/2019

V prodeji od 3. května

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Pojištění elektrokol

Naše videa...

Doporučujeme...