Horské elektrokolo do města v podání HNF Nicolai

12. 2. 2018

Horské elektrokolo do města v podání HNF Nicolai

Výrobce prémiových elektrokol HNF Heisenberg se počátkem tohoto roku přejmenoval na HNF Nicolai, aby tím definitivně zpečetil úzké propojení s touto německou značkou. Prvním elektrokolem nesoucím označení HNF Nicolai se stává model XD2 Urban - městský speciál, jenž přenáší výkony horských elektrokol do exhalacemi vyhřáté betonové džungle.

HNF Heisenberg a Nicolai pojí osoba vizionáře Kalle Nicolaie, zakladatele stejnojmenné značky a jednoho ze tří spolumajitelů HNF Heisenberg. Jelikož oba tyto celky staví na stejných personálních, ale i ideových základech, jejich sloučení se ukázalo jako více než logický krok. „Fúze nám umožní spojit síly a vytvořit pro zákazníka skutečnou přidanou hodnotu. Nyní se můžeme plně soustředit na to, co děláme nejlépe: s vášní vyvíjet inovativní elektrokola od jezdců pro jezdce,“ doplňuje Kalle.

Prvním modelem vzniknuvším pod novým názvem značky je městský speciál XD2 Urban. Hardtail s lehkým hliníkovým rámem a robustním vzezřením přenáší výkony horských elektrokol do prostředí městské betonové džungle. Jezdci pomáhá špičkový středový elektromotor Bosch Performance Line CX s výkonem dvě stě padesát wattů a točivým momentem pětasedmdesát newtonmetrů, energii dodává vestavěná baterie Bosch Power Tube s kapacitou pět set watthodin. Chybět nemůže ani dálkové ovládání Bosch Purion s podsvíceným displejem umístěným na levé straně řídítek.

Inspirace horskými elektrokoly je jasně patrná také při pohledu na komponentovou výbavu. O odpružení se stará vzduchová vidlice RockShox Recon RL se zdvihem sto dvacet milimetrů, rychlost krotí hydraulické kotoučové brzdy Magura MT4 se stoosmdesátimilimetrovými kotouči. Pohodlí dodávají široké pláště Schwalbe Super Moto-X obuté na širokých hliníkových ráfcích rozměru dvacet a sedm a půl palce. Změna převodů probíhá v režii zadní nábojové převodovky NuVinci N380 SE, ta je s klikami spojena pomocí bezúdržbového řemene Gates Carbon Drive. Nabídka příslušenství čítá hliníkové blatníky, minimalistický zadní nosič, středový stojánek nebo výkonné přední světlo Supernova E3.

HNF Nicolai XD2 Urban je dostupný jako klasické elektrokolo s maximální rychlostí pětadvacet kilometrů za hodinu a také jako speed pedelec s maximální rychlostí o dalších dvacet kilometrů za hodinu vyšší. Doporučená prodejní cena činí 3990, respektive 4290 euro. Více na www.hnf-nicolai.com.

PŘEDPLATNÉ