Hopr nastavuje nové trendy ve sdílení elektrokol

4. 4. 2018

Hopr nastavuje nové trendy ve sdílení elektrokol

CycleHop, jeden z největších bikesharingových operátorů v Severní Americe, představil svým podporovatelům nový typ elektrokol a současně spustil pilotní systém jejich sdílení, který již nebude využívat žádná dobíjecí místa. Zkušební provoz nových elektrokol byl právě v tomto týdnu spuštěn v americkém Chicagu.

 

Hopr je malé, lehké a odolné městské elektrokolo se zadním nábojovým motorem, paprskovými zapletenými koly, minimalistickými blatníky a perforovanými plášti, se kterými se nemusíte bát defektů. Pro převoz nákladu se skvěle hodí rozměrný přední koš, ochranu před nenechavci zajišťuje masivní integrovaný zámek, k jehož odemčení slouží speciální bikesharingová mobilní aplikace. Kolo tak může být vypůjčeno a následně ponecháno takřka kdekoliv, odkud si jej nový zákazník může kdykoliv snadno vyzvednout.

A jak je to vlastně s tím dobíjením, o kterém jsme se zmiňovali úvodem? Každý, kdo se službu sdílení elektrokol rozhodne využívat, obdrží svou vlastní baterii, se kterou následně nakládá dle libosti. Baterie svými rozměry připomíná větší mobilní telefon a přibližně stejně také váží. Před jízdou ji jednoduše nacvaknete do portu umístěném v předním odkládacím koši, a pokud máte plně nabito, urazíte až šestnáct kilometrů maximální rychlostí pětadvacet kilometrů za hodinu. Baterii můžete využít také jako powerbanku a dobíjet s ní například tablet, navigaci či smatrphone.„Elektrokolo Hopr a jeho plně přenosná baterie představuje naší vizi trvale udržitelné elektromobility. Pro naše zákazníky máme něco navíc a budování drahých a prostorově náročných dobíjecích bodů můžeme díky tomu zcela vynechat,“ říká výkonný ředitel společnosti CycleHop Josh Squire. „Naše elektrokola jsou skvělým vyplněním hluchého místa v městské dopravní infrastruktuře. Nabízejí levný a rychlý způsob přepravy, jsou téměř stejně pohodlná jako auta, ale neporovnatelně pohodlnější ve srovnání s běžnými jízdními koly. Jsou perfektní pro lidi s nabitým programem, kteří potřebují být v práci včas a bez propocené košile,“ uzavírá Squire. Více informací najdete na internetových stránkách www.cyclehop.com nebo www.gohopr.com.

 

PŘEDPLATNÉ

Aktuální číslo 3/2018

V prodeji od 15. 6.

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Naše videa...

Doporučujeme...