HNF Nicolai představují víceúčelové elektrokolo XF2 Trail

09.07.2018

HNF Nicolai představují víceúčelové elektrokolo XF2 Trail

Německá značka HNF Nicolai znovu rozšiřuje svou nabídku a při té příležitosti přichází s modelem zcela nové kategorie. Celoodpružené elektrokolo TF2 Trail nabídne odolný rám s vysokým zdvihem a širokými plášti a zároveň pohodlnou geometrii vhodnou pro cestování a dokonce i každodenní jízdu ve městě.


Ačkoliv odolný rám s vysokým zdvihem a širokými pláště slibuje mnohé, ve skutečnosti toho HNF Nicolai XF2 Trail zvládne ještě mnohem víc, než si možná myslíte. Potyká si s vašimi oblíbenými traily a díky své komfortní geometrii nezklame ani na dlouhých trasách či ve městě. Všestrannosti nahrává také výrobcem zvolené komponentové osazení, které upřednostňuje spolehlivost a snadnou údržbu před pozlátkem nízké hmotnosti. Za příklad může posloužit převodová soustava s řemenovým pohonem Gates Carbon Drive a elektronicky řazenou nábojovou převodovkou Rohloff E-14 Control. Náklady na údržbu či servis jsou tímto krokem stlačeny na nutné minimum.

Hliníkový rám je vyroben ručně ve výrobních prostorách firmy Nicolai, o čemž svědčí například bezchybně provedené sváry či precizně vyfrézované vahadlo spojující rám se zadní odpruženou stavbou. Rám pracuje se zdvihem celých sto šedesáti milimetrů v kombinaci s přední vidlicí se zdvihem o dalších deset milimetrů vyšším. Spodní vícekomorová trubka ukrývá baterii Bosch Powertube s kapacitou pět set watthodin, stejný výrobce poskytl také pohonnou jednotku Performance Line CX s výkonem dvě stě padesát wattů a točivým momentem až pětasedmdesát newtonmetrů. Maximální rychlost asistence činí obvyklých pětadvacet kilometrů za hodinu.

Technická dokonalost, pro kterou je německý výrobce známý po celém světě, je znát kupříkladu z naladění zadního, široce nastavitelného odpružení. Všechny jeho prvky byly vyvinuty tak, aby setrvačná energie vyvážila sílu, kterou se jezdec opírá do pedálů, a tím bylo zabráněno pohupování zadní stavby při zrychlení. Všechna energie jezdce tak putuje beze ztrát přímo na zadní kolo. O převodové soustavě sice již řeč byla, v tomto ohledu však nelze nezmínit zajímavě pojatý napínák řemenu, jehož kladka je umístěna na odpruženém hliníkovém raménku. Kladka s kuličkovým ložiskem zajišťuje konstantní napětí řemenu dokonce i při jízdě ve velmi náročném terénu.

Co se týče další výbavy, výrobce vsadil na špičkové komponenty celosvětově proslulých značek, jako je RockShox, Continental, Magura či Ergon. Každodenním použití pak nahrává přítomnost výkonného osvětlovacího systému Supernova vpředu na řídítkách a vzadu pod sedlem. HNF Nicolai XF2 Trail je k dispozici ve třech různých velikostech za cenu 8495 euro, a to výhradně prostřednictvím takzvaného přímého prodeje. Kolo si můžete objednat na internetových stránkách značky s doručením přímo k vašim dveřím. Pro více informací klikejte na www.hnf-nicolai.com.


gallery

PŘEDPLATNÉ