Harley-Davidson koketuje s elektrokoly, vstoupí s nimi na trh?

14.08.2018

Harley-Davidson koketuje s elektrokoly, vstoupí s nimi na trh?

Harley-Davidson, legendární výrobce motocyklů z amerického Millwaukee, který aktuálně pracuje na uvedení svého prvního elektrického motocyklu, poprvé veřejně naznačil své další plány. Během následujících čtyř let bychom se měli dočkat několika dalších elektrických modelů a dost možná také prvního elektrokola této značky.


Harley-Davidson, legendární výrobce motocyklů z amerického Millwaukee, nezůstává ani na okamžik stát a již nyní usilovně pracuje na několika velkých novinkách. Nyní sami zástupci značky poodhalili roušku tajemství a na veřejnost vypustili snímky několika tuze zajímavých modelů. Kromě motocyklů s klasickými spalovacími motory se můžeme těšit na rozšíření linie motocyklů elektrických. První vlaštovkou by měl být dříve oznámený a fanouškům elektromobility jistě velmi dobře známý roadster LiveWire, který se v showroomech oficiálně objeví již v průběhu příští sezony.

Během dalších čtyř let bychom se pak měli dočkat několika dalších elektrických modelů, které budou spíše menší, lehčí a dostupnější širšímu okruhu jezdců. Na skicách a renderech, které nyní prosákly na veřejnost, se kromě elektrických motocyklů objeví také další stroje, které byste v portfoliu jedné z amerických legend dost možná vůbec nečekali. V tomto smyslu hovoříme především o moderních elektrokolech klasické, respektive speed pedelec konstrukce, neboť také ona by se v příštích sezonách mohla stát součástí produktové řady této značky.

Nabízí se srovnání s jiným motocyklovým výrobcem, a to s japonskou společností Yamaha, která kromě motocyklů elektrokola rovněž sama vyrábí a své pohonné jednotky poskytuje také několika dalších zvučným výrobcům, jako jsou například Giant, Lapierre či Haibike. Zda se Harley-Davidson rozhodne vydat stejnou cestou, zda se o průlom do světa elektrokol pokusí či nikoliv, to prozatím zůstává nezodpovězeno. Ať tak či onak, bude velmi zajímavé sledovat, jak se celá situace do budoucna vyvine. Více na www.harley-davidson.com.


gallery

PŘEDPLATNÉ