Harley-Davidson bude vyrábět elektrokola

26.08.2019

Harley-Davidson bude vyrábět elektrokola

Společnost Harley-Davidson uvedla, že se již brzo pustí do sériové výroby elektrokol. Mělo by jít o kola, která se hodí do městského provozu. Společnost představila také možnou podobu elektrokol.

Když se řekne Harley-Davidson, každý si představí nadupané "bublající" motorky a jejich drsné jezdce. Společnost Harley-Davidson ale nedávno oznámila, že se hodlá pustit i do výroby elektrokol. Doposud neoznámila, jak přesně by tato kola měla vypadat, za kolik se budou prodávat, ani kdy je hodlá uvést na trh. 

Jisté je, že tato elektrokola zřejmě nebudou nějak levná. Harley-Davidson má totiž nač navazovat. Před sto lety se firma zabývala i výrobou kol. Loni, když oslavovala 115. výročí založení firmy, vyrobila repliku jednoho svého kola, tato replika stála více jak 90 000 korun. 

Kromě elektrokol hodlá společnost vrhnout na trh také elektrickou verzi své motorky. Model LiveWire, který představila firma v Praze na začátku července, zvládne akceleraci z 0 na 100 km/h za 3,0 s a ze 100 na 130 km/h za 1,9 s, jeho maximální rychlost je 177 km/h. Cena se pohybuje kolem 700 000 korun. 

PŘEDPLATNÉ