Haibike Morava - testování na vlastním trailu Cihelna

8. 10. 2018

Haibike Morava - testování na vlastním trailu Cihelna

Mít hned vedle prodejny vlastní, skvěle upravený jednosměrný terénní trail, na kterém mohou zákazníci zkoušet a testovat e-biky v plné zátěži a v reálných podmínkách, je jen těžko splnitelným snem většiny prodejců elektrokol. Ovšem tým prodejny Haibike Morava v Moravské Nové Vsi si takový sen splnil a nyní ho žije naplno.


Jak nás informoval majitel obchodu a jeden z největších prodejců Haibiku na Jižní Moravě Daniel Dorica, po devítiměsíčním úsilí se podařilo dokončit testovací okruh v těsném sousedství prodejny v areálu Cihelna. „V tomto místě byla mezi dvěma světovými válkami cihelna a stavebniny, takže kam jsme kopli, tam byla spousta cihel. V některých úsecích jich je kolem tratě vidět spousta, navíc další část tratě prochází údolím po vytěženém jílu,“ přibližuje majitel obchodu a také celého areálu.

700 metrů radosti

Okruh měří 700 metrů a má základní část sjízdnou i pro začátečníky a také přidanou smyčku pro pokročilé jezdce. „Zákazníci naší prodejny Haibike Morava zde mohou otestovat jízdní vlastnosti různých modelů. Na trase najdou terénní vlny, klopené i běžné zatáčky, klesání i výjezdy, a to jak mírné, tak i strmější. Je zde i jedno táhlé stoupání se sklonem 20 %, kde dokonale poznají výhodu elektrické dopomoci,“ říká majitel prodejny a duchovní otec projektu. Podle jeho slov lze díky různorodosti povrchu okruhu otestovat také rozličné terény od trávy, přes písek, šotolinu až po lesní úsek.

Nekupovat zajíce v pytli

Každý jezdec si může vyzkoušet různé režimy dopomoci motoru a jeho reakci v terénu i ve stoupání, dále citlivost brzd, tlumičů, řazení a podobně. Stejně tak lze na modelech elektrokol Haibike porovnat pohony Bosch a Yamaha a jejich projev ve stejných úsecích. „U nás si zákazník nemusí kupovat zajíce v pytli, ale může si každý model vyzkoušet opravdu na hranici svých schopností,“ konstatuje majitel prodejny. Zajímavostí je, že každá zatáčka na trati má své jméno a v těžších úsecích jsou umístěny také výstražné informace s doporučením ke stylu jízdy anebo zvýšené obezřetnosti.

Plány na rozšíření

Možná se zdá, že 700 metrů není mnoho, ale když zákazník okruh projede desetkrát, je to už slušná porce 7 kilometrů ve středně těžkém až těžkém terénu, takže se vrací slušně zadýchaný a dokonce lehce unavený. Navíc v Haibiku Morava už nyní leží na stole plány na prodloužení trasy o dalších 700 metrů, což už bude opravdový soukromý singltrek.

Slavnostního otevření na začátku září se zúčastnilo více než 150 návštěvníků a více než třetina z nich naplno testovala nové modely elektrokol. Součástí akce bylo občerstvení zdarma, skákací hrad pro děti, venkovní showroom elektrokol a nádherné počasí, které vyšlo na výbornou. „Potěšila nás veskrze pozitivní zpětná vazba, spokojenost lidí z bezva zážitku a také ocenění jízdních vlastností elektrokol Haibike, která prodáváme. Na jaře máme dostavět novou prodejnu s trojnásobnou výstavní plochou a podobné akce budeme nabízet široké veřejnosti pravidelně po celý rok. Takže se těšíme na setkání se všemi zájemci o naše elektrokola,“ řekl Daniel Dorica.


gallery

PŘEDPLATNÉ