Gogoro začne vyrábět své první elektrokolo

23.04.2020

Gogoro začne vyrábět své první elektrokolo

Tradiční výrobce elektroskútrů Gogoro oznámil, že hodlá začít proniknout také do segmentu elektrokol. Do Spojených států hodlá nové kolo Eyeo dodávat již v květnu, do Evropy letos v létě.

Na nové kolo poutá Gogoro krátkým video spotem, které zveřejnilo na Twitteru. Ve videu bohužel není nové kolo vůbec vidět, hlavním sdělením je pouze to, že se plánuje a že se začne ve Spojených státech prodávat již velmi brzy. To je obvyklá obchodní praktika této firmy. Na Tchaj-vanu, odkud startupová firma Gogoro pochází, a v Evropě by se kolo mělo začít prodávat během letošního léta. Firma Gogoro by se takto prvně měla vypravit mimo segment elektroskútrú, díky kterému je známá. Svůj první elektroskútr začala prodávat v roce 2015, šlo o vozidlo s názvem Smartscooter. 

Firma o sobě ale stále nehovoří jako o výrobci elektroskútrů a elektrokol, ale hlavně jako o společnosti, která provozuje síť výměnných baterií. Jde o síť stanic, ke kterým si zajedete a vyměníte vybitou baterii za plnou, takže můžete pokračovat v jízdě. 

PŘEDPLATNÉ