Giant rozšiřuje své výrobní kapacity ve střední Evropě

5. 7. 2018

Giant rozšiřuje své výrobní kapacity ve střední Evropě

Po více než třiceti letech svého působení v Evropě oznámil Giant další rozšíření svých výrobních prostor. Masivní investice, která jen v první fázi přesáhne částku patnáct milionů euro, poslouží k výstavbě zbrusu nového výrobního areálu poblíž maďarské Budapešti o celkové rozloze více než dvaadvacet hektarů.


Společnost Giant, jeden z největších výrobců jízdních kol vůbec, oznámila další rozšíření svých výrobních prostor. O stavbě zbrusu nového výrobního areálu o celkové rozloze přes dvaadvacet hektarů, který má vyrůst v maďarském městě Gyöngyös asi osmdesát kilometrů severně od Budapešti, informovali předsedkyně Giant Group Bonnie Tu, generální ředitel společnosti Young Liu a maďarský náměstek ministra zahraničních věcí a obchodu Magyar Levente.

„V neustále se měnícím prostředí moderního světa obchodu je existence výrobního zařízení, které dokáže rychle a pružně reagovat na požadavky trhu, naprosto nezastupitelná. Ideální geografická poloha Maďarska a jeho zavedený dopravní systém umožní společnosti Giant distribuovat výrobky do zemí východní, střední i západní Evropy právě s takovou dynamikou. To byl ostatně jeden z klíčových faktorů při výběru Maďarska jako základny pro naše druhé výrobní zařízení v Evropě,“ uvedla předsedkyně Giant Group Bonnie Tu.

„Touto investicí se Giant stává absolutní jedničkou mezi cyklistickými výrobci v Maďarsku, ale také velmi významným obchodním hráčem v regionu Gyöngyös,“ doplnil Robert Esik, prezident Maďarské agentury pro podporu investic. „Přítomnost společnosti Giant nám dává příležitost vybudovat silný dodavatelský řetězec za účasti místních firem, čímž mimo jiné výrazně přispějeme k posílení národního průmyslu v oblasti cyklistiky a jízdních kol. Osobně věřím, že Giant nebude jen dalším výrobcem v naší zemi, ale že velmi podstatnou měrou napomůže k dalšímu rozvoji cyklistických sportů v celém Maďarsku.“

Nové výrobní zařízení vyroste na pozemcích o rozloze přibližně dvaadvacet hektarů. Investice, jež je všemi zúčastněnými stranami klasifikovaná jako dlouhodobá, se uskuteční ve třech fázích, přičemž jen ta první představuje odhadované kapitálové výdaje ve výši více než patnáct milionů euro. Předpokládaná celková investice pak přesáhne částku osmačtyřicet milionů euro, v přepočtu tedy bezmála čtvrt druhé miliardy korun českých. Výstavba první fáze projektu potrvá nejméně do druhé poloviny příštího roku s tím, že další fáze budou bezprostředně navazovat. Počáteční výrobní kapacita areálu byla naplánována na přibližně tři sta tisíc kusů se zaměřením na základní modely jízdních kol a elektrokol pro evropský trh.

Zdroj: Tisková zpráva Giant Group.


PŘEDPLATNÉ