Geos představil elegantní elektrobike do města i terénu

26.03.2018

Geos představil elegantní elektrobike do města i terénu

Cyklistický veletrh Berliner Fahrradschau, který se o uplynulém víkendu konal v prostorách berlínského výstaviště, přinesl milovníkům elektrokol mnoho zajímavých novinek. Jednu z nich má na svědomí německý startup Geos Bike, který zde představil minimalistické elektrokolo vhodné do města i lehkého příměstského terénu.

 

Geos Bike je mladá německá společnost, která si zakládá na minimalistickém designu a využití těch nejmodernějších technologií. Společnost byla založena před třemi lety geologem Peterem Hansteinem a její tým se nedlouho poté rozrostl o další zajímavá jména. Vývoj elektrických součástí si vzal na starost profesor Michael Ruffler z univerzity ve Würzburgu, návrh rámu a komponentů obstaral uznávaný konstruktér Florian Haeussler. Výsledkem snah této zdánlivě nesourodé trojice je elegantní městský stroj s plně integrovaným pohonem, který je tak nenápadný, že byste jej elektrokolem na první pohled snad ani vůbec nenazvali.

Civilního vzhledu je dosaženo rozdělením baterie na dvě samostatné jednotky s vlastním systémem řízení, které jsou umístěny uvnitř spodní a horní rámové trubky. Na rámu díky tomu nenajdete žádná nevzhledná rozšíření, vše je maximálně jednoduché, účelné a elegantní. Velmi nenápadný je také samotný elektromotor, který našel své místo přímo uprostřed zadního kola. K ovládání elektrického pohonu slouží jedno jediné tlačítko, které obstará jak zapnutí a vypnutí systému, tak přepínání mezi jednotlivými jízdními režimy. Jezdec může využít dvou různých jízdních režimů označených jako maximální rozsah a maximální výkon, další aspekty pohonu je možné nastavit pomoci chytrého telefonu vybaveného příslušnou aplikací.

Co se týče rámu a jeho materiálu, výrobce vsadil na tenkostěnné ocelové trubky, jež kromě relativně nízké hmotností dokáží nabídnout také solidní porci pohodlí. Rám je určen pro sedmadvacetipalcová i osmadvacetipalcová zapletená kola, je osazen bezúdržbovým řemenovým pohonem Carbon Gates Drive a o zpomalení se starají silné hydraulické kotoučové brzdy. Samozřejmostí je integrované přední i zadní osvětlení. Geos Bike bude k dostání v městském provedení s hladkými plášti a hliníkovými blatníky, do lehkého terénu pak bude určeno provedení gravel osazené plášti s minimalistickým vzorkem. Více informací hledejte na www.geos.de.


gallery

PŘEDPLATNÉ