Gearsensor nespí na vavřínech

Gearsensor nespí na vavřínech

Český výrobce senzorů pro motory elektrokol nezahálí, přichází s několika novinkami a vlastním e-shopem pro Českou a Slovenskou republiku. Gearsensor je celosvětově známý produkt, který byl vyvinut a vyrábí se u nás

Díky své jedinečné funkci dokáže eliminovat nadměrné namáhání a opotřebení řetězu a celého řadicího systému během změny převodu v plném tahu. V současné době je kompatibilní s více než patnácti středovými pohony a používán u více než 100 značek elektrokol, například Sparta, Batavus, Decathlon, M1 Sporttechnik, QWIC, Pedego či Cortina. Také některé české značky osazují Gearsensor na svá kola, například Apache, Easy Bike či Totem Bikes.

Jak na úvod našeho rozhovoru shrnuje obchodní ředitel společnosti Agentura Repro Radim Mráz, Gearsensor již upevnil svou pozici mezi výrobci elektrokol a nyní se chce více zaměřit také na koncové zákazníky. Připomeňme, že tato chytrá krabička na řadicím bovdenu prodlužuje životnost řadicího ústrojí, zvyšuje komfort při řazení, tlumí nepříjemné rány a rázy od přehazovačky a ve finále šetří peníze za servis. Gearsensor se montuje na řadicí lanko a rozpoznává moment, kdy jezdec mění převod. Na základě této informace Gearsensor okamžitě posílá signál do pohonné jednotky k redukci / odpojení výkonu motoru. Jakmile dojde k přeřazení, motor se opět restartuje, a to vše v rozmezí několika setin sekundy.

 

Jaké jsou novinky ve vaší firmě pro sezonu 2020?

Agentura Repro nově spouští vlastní e-shop na doméně gearsensor.cz, kde bude již v průběhu srpna možné nakupovat senzory pro pohony Bafang přímo od výrobce. V první řadě budou nabízeny senzory s konektorem KST, které jsou vhodné k zapojení do motorů Bafang M200, M300, M400, M420 a M620. Stejně tak budou nabízeny senzory s konektorem GS-1, které jsou vhodné pro Bafang BBS motory. Do budoucna se plánuje přidat do nabídky i senzor pro motory M500 a M600 od Bafangu a také senzory pro další pohony.

 

Zvládnou zařízení namontovat i případní jednotliví zájemci bez nutnosti navštívit servis?

Ano, zapojení je velmi jednoduché, takže senzory je možné domontovat dodatečně na elektrokolo se středovým pohonem. Právě s takovou dodatečnou montáží mohou jednotlivcům pomoci cykloprodejny, a proto Agentura Repro také bude nabízet senzory za velkoobchodních podmínek.

 

Bude e-shop i pro další trhy? A očekáváte, že to zásadně zvedne prodeje, anebo bude pro vás stále dominantní dodávání zařízení přímo výrobcům?

Ano, postupně plánujeme přidat i další jazykové mutace, ale to bude pravděpodobně až v příštím roce. Zcela určitě nás zajímají velké trhy, jako je Německo, Nizozemsko, Belgie či severské země. Dominantní budou i nadále prodeje přímo do výroby elektrokol.

 

Nakolik jste pocítili dopady současné krize vlivem covidu-19, respektive projevil se útlum ve vašem oboru, nebo nikoli?

Především v období od března do května jsme měli veliký propad objednávek. Většina klíčových fabrik v EU byla zavřena, jako například naši hlavní zákazníci Accell Group či Decathlon. Také zde byla obrovská nejistota, co bude dál, jaká bude poptávka atd. Ale již koncem května bylo zřejmé, že působení koronaviru naopak zvedá poptávku po elektrokolech. V posledních měsících je již vidět, že objednávky razantně rostou a výhledy od hlavních zákazníků jsou rekordní.

 

Můžete prozradit nějaké novinky nebo konkrétní jednání o výrobě senzorů pro jiné středové pohony?

V současné době jsme propojeni s více než 15 značkami pohonných jednotek, jako jsou například Bafang, Brose, Fazua, Polini, AEG, TQ a mnoho dalších. Zároveň momentálně pracujeme na propojení s dalšími pohony z Německa, Japonska či Itálie. V následujících letech bychom měli dosáhnout propojení s více než 20 pohony, ale bohužel není možné zveřejnit žádné detaily – máme podepsané smlouvy o utajení informací.

 

Jak se změnila vaše výroba za poslední rok nebo dva z pohledu objemů a počtu zaměstnanců?

Výroba se mění neustále, především se nám zvedá objem výroby. V roce 2019 se ve srovnání s rokem 2018 vyrobil dvojnásobek. Rok 2020 bude i přes dopady koronaviru také znamenat vyšší vyrobené množství, než bylo v roce předchozím. V příštím roce plánujeme přesáhnout metu 200 000 kusů.

Odkaz na nový e-shop: www.gearsensor.cz

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů!

Text: Ondřej Vysypal, foto Gearsensor.com

gallery  

PŘEDPLATNÉ