Francouzský Peugeot inovoval nabídku silničních elektrokol

05.02.2019

Francouzský Peugeot inovoval nabídku silničních elektrokol

Peugeot, známá francouzská automobilka se vzpínajícím se lvem ve znaku, se kromě výroby rodinných a užitkových vozů dlouhodobě zabývá také cyklistikou. Vedle běžných horských a silničních kol se v jeho nabídce stále častěji objevují také elektrokola. Před letošní sezonou se zástupci značky rozhodli inovovat nabídku silničních elektrokol.


Silniční elektrokolo Peugeot eR02 se v nabídce francouzské značky poprvé objevilo před více než rokem a půl. Model s lehkým hliníkovým rámem, středovým elektromotorem a baterií umístěnou na spodní rámové trubce si ihned získal řadu nadšených fanoušků. Od té doby se toho na cyklistickém trhu mnoho změnilo, a proto se zástupci značky rozhodli pro poměrně výrazný facelift, který by silniční elektrokolo se vzpínajícím se šelmou ve znaku znovu vrátil do hry.

Modernizací prošel především rám, který se nyní může pochlubit dokonale integrovanou baterií a středovým pohonem. Se šlapáním jezdci pomáhá výkonný elektromotor Bosch Active Line Plus doplněný o baterii Bosch Powertube s kapacitou kulatých pět set watthodin. Dojezd na jedno nabití narostl až na velmi zajímavých sto třicet kilometrů na jedno nabití. Na řídítkách našel své místo barevný informační displej Bosch Kiox s odděleným tlačítkovým ovládáním.

Lehkému hliníkovému rámu sekunduje karbonová přední vidlice, samozřejmostí jsou pak pevné osy na předním i zadním kole. Pohonná soustava sestává z jednopřevodníkových hliníkových klik a jedenáctirychlostní sady Shimano Ultegra. O zpomalení se starají hydraulické kotoučové brzdy téže řady se stošedesátimilimetrovými kotouči na obou kolech. Na hliníkových ráfcích jsou obuté poměrně široké pláště Hutchinson Fusion 5 All Season o rozměru 700 x 38c.

Řada Peugeot eR02 zahrnuje kromě silničního modelu také moderní gravelbike s rovnými řídítky a širokými plášti s hrubým vzorkem. Více na www.cycles.peugeot.com.


gallery

PŘEDPLATNÉ