Focus nepřestává zbrojit, karbonový Jam 2 je toho důkazem

22. 12. 2017

Focus nepřestává zbrojit, karbonový Jam 2 je toho důkazem

„Do pěti let se výroba klasických jízdních kol zastaví,“ uvedl pro náš magazín brand manager německé značky Focus Andreas Krajewski. Že nešlo o planá slova, nýbrž o zcela jasně viditelný trend, nás Focus přesvědčuje další, v pořadí již několikátou letošní novinkou. Tentokrát jde o trailový ebike Focus Jam 2 v inovovaném provedení s karbonovým rámem.

 

Hliníkový Focus Jam 2 se po terénních stezkách prohání již nějaký ten pátek. O jeho představení před časem informovala většina odborných magazínů, včetně toho našeho. Jelikož se jeho působení setkalo s všeobecným zájmem a nadšením, konstruktéři z německého Cloppenburgu naznali, že by si tento všemi oblíbený trailbike zasloužil malý facelift. Na mušku si vzali hliníkový rám a ten bez rozpaků nahradili rámem lehčím, tedy karbonovým. A hle, nový Focus Jam 2 Carbon spatřil světlo světa!

Novinka je díky karbonovému rámu o poznání lehčí a získala také několik funkčních detailů navíc. Za zmínku stojí zejména mohutné nasávací otvory po obou stranách hlavové trubky, které přivádějí čerstvý vzduch k do rámu vestavěné baterii. Ta má v základu kapacitu tři sta sedmdesát osm watthodin, po připojení baterie sekundární pak hovoříme o kapacitě dvojnásobné, tedy přesně sedm set padesát šest watthodin.

Na svém místě zůstal vícečepový systém odpružení pracující se stočtyřicetimilimetrovým zdvihem, to samé pak můžeme říci o pohonné jednotce, středovém elektromotoru Shimano Steps řady E8000. Dvě stě padesát wattů výkonu a sedmdesát newtonmetrů točivého momentu jsou již čísla notoricky známá. Jezdec má k dispozici tři jízdní režimy ovládané levou řadící páčkou, napravo od představce se ukrývá podsvícený multifunkční displej se všemi potřebnými daty.

Novinka bude dostupná hned ve trojím provedení, z toho dvě budou spoléhat na kola devětadvacetipalcová, třetí si k úspěchu dopomůže sedmadvacítkami se znaménkem plus. Za pozornost stojí zejména do detailu vyladěný topmodel Jam 2 Carbon SL 29 osazený odpružením Fox Float Factory, elektrickou sadou Shimano XTR Di2 a karbonovými zapletenými koly Race Face Next R. Výbavě plně odpovídá také cena, která činí takřka deset tisíc euro. Níže postavené modely pak budou k mání za ceny kolem pěti tisíc euro. Více na www.focus-bikes.com.

 

gallery

PŘEDPLATNÉ

Aktuální číslo 3/2018

V prodeji od 15. 6.

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Naše videa...

Doporučujeme...