Fatbike s leftynou

04.12.2015

Fatbike s leftynou

Moustache je značkou čistě „elektrickou“, žádná jiná kola nevyráběla, nevyrábí a ani o tom neuvažuje. Tato mladá francouzská společnost byla založena v roce 2010. Od té doby se snaží svým elektrokolům dát více než ostatní, něco skutečně svého. Tato zajímavá elektrokola s přidanou hodnotou v podobě ducha země galského kohouta se stále vyrábějí výhradně ve Francii, i to je pozoruhodný fakt.

Originální design navrhuje elektrolům Moustache mimo jiné i Philippe Starck. Jde o světoznámého designéra, který se oboru úspěšně věnuje již od roku 1980. U značky Moustache spolupracuje například na kolekci Starck Bike, do které patří i tento fatbike.

V unifikovaném světě elektropohonů se nedá příliš experimentovat, o to víc je cennější nějaká originalita. Moustache jich má několik, najdete je u každého modelu. Například u svých terénních elektrokol montuje převodník se 14ti zuby, což je v případě pohonu Bosch celkem rarita, a kolo je tak v terénu lépe použitelné. Elektro fatbike nese název Moustache Starck Bike M.A.S.S. (kolekce elektrokol Moustache M.A.S.S. - MUD, ASPHALT, SAND, SNOW) a existuje několik jeho modelů a každý do jiného prostředí dle počátečního písmena této zkratky.

Rámy Moustache jsou výborné z hlediska univerzálnosti, může na nich jezdit opravdu každý. Mají velmi výrazně zešikmenou horní trubku a vysokou hlavovou partii, takže rozsah použití je díky této jezdivé geometrii co nejširší. Fatbike Snow je nabízen ve velikosti M pro výšku jezdce v rozsahu 168-185cm, jinak jsou výšky rámu celkem tři a celá škála uspokojí jezdce od postavy s výškou 155 centimetrů až po dvoumetrové čahouny.

Jelikož bateriím obecně nízké a mrazivé teploty moc nesvědčí, je tato stylová kožešinka na rámu především velmi praktická. Pod ní najdeme ještě také vrstvu neoprenu s dobrými izolačními vlastnostmi. S toto vychytávkou si na sněhu budete užívat rozhodně déle. Pod chlupaticí je schována výkonná baterie Bosch, která disponuje kapacitou 500 Wh.

Model 2016 nese nový středový pohon Bosch Performance CX, předchůdce měl pouze pohonnou jednotku Performance. Na rámu z leštěného hliníku najdeme také pevnou „lefty" vidlici, což je celkem rarita.

Ráfky FAT 80 mm o průměru 26" jsou obuty do plášťů Kenda Juggernaut 26 x 4.0". Bike využívá desetirychlostního řazení Sram (na snímku je Shimano SLX) a má celkovou hmotnost 22,8 kg. Cena tohoto exkluzivně pojatého fatbiku se pohybuje kolem 7000 EUR. Do České republiky značku dováží od roku 2014 společnost Azub.

gallery

Text a foto Mike Koukal, archiv

PŘEDPLATNÉ