Evropský trh s elektrokoly by se měl do pěti let ztrojnásobit

03.10.2019

Evropský trh s elektrokoly by se měl do pěti let ztrojnásobit

Popularita elektrokol je jasně patrná a můžeme ji vidět všude kolem nás, elektrokol je zkrátka na cestách i v ulicích i vizuálně stále více. Jedná se ale pouze o pouhý začátek, do pěti let by se měl počet elektrokol minimálně ztrojnásobit.

Podle Konfederace evropského cyklistického průmyslu CONEBI by měl být trojnásobný nárůst trhu s elektrokoly jen tím nejmírnějším odhadem, ve skutečnosti se prý čeká spíše čtyřnásobný nárůst. Bavíme se ale o evropském trhu jako celku, přičemž některé trhy jsou méně a některé více vyvinuté. Například v Německu, kde je jízda na elektrokole velmi populární, vzrostl prodej elektrokol jen za minulý rok o 37 %. Za první půlrok se v Německu prodalo 920 000 elektrokol. V Holandsku vzrostl trh za prvních měsíců o 36 %. Některé trhy jsou ale stále "netknuty", zdejší uživatelé krásy elektrokol ještě pořádně nepoznali, lze ale čekat, že si je oblíbí i zde a trh poroste ještě více.

Ředitel Konfederace Manuel Marsilio prohlásil, že zatímco se nyní prodává v Evropě 2 500 000 elektrokol ročně, za pět let by to mělo být alespoň 7 000 000 elektrokol, tato kola by měla být ze 70 % vyráběná v Evropské unii. Evropští výrobci se na tuto situaci připravují a mnozí staví nové haly a továrny. 

PŘEDPLATNÉ