Etapový závod Transpyr C2C se otevírá horským elektrokolům

22. 2. 2018

Etapový závod Transpyr C2C se otevírá horským elektrokolům

Zatímco závody napříč Alpami jsou u nás velmi dobře známé, o tom, že se něco podobného každoročně odehrává také v Pyrenejích, tuší jen malá hrstka zasvěcených. Nejznámější španělský závod tohoto zaměření, bezmála osm set kilometrů dlouhý Transpyr Coast to Coast, nyní otevírá své brány také všem příznivcům horských elektrokol.

 

Jak sám název napovídá, etapový závod Transpyr Coast to Coast vede od pobřeží Středozemního moře až k vodám Atlantského oceánu. Během bezmála osmi set kilometrů závodníci překonají téměř celé Pyreneje včetně několika jejich nejvyšších vrcholů. Celkové převýšení v tomto případě přesahuje dvacet tisíc výškových metrů. Trasa je rozdělena do sedmi zpravidla více než  sto kilometrů dlouhých etap, přičemž ta první startuje v katalánském turistickém letovisku Roses a ta poslední končí v baskickém přístavním městečku Hondarribia. Výběr trasy je pro pořadatele nesmírně náročný, a tak není divu, že se v průběhu sezony neustále vyvíjí a mění. Pevný itinerář bývá nezřídka zveřejněn pouhých několik týdnů před startem úvodní etapy.Letošní ročník, jenž bude probíhat mezi desátým a šestnáctým červnem, budou moci premiérově okusit také závodníci na horských elektrokolech. Účastníci vyrazí po stejné trase jen několik minut před či za hlavním pelotonem. Závod je otevřen pro elektrokola evropského střihu s nominálním výkonem dvě stě padesát wattů a maximální rychlostí pětadvacet kilometrů za hodinu. Startu bude předcházet technická přejímka a vyloučeny prý nejsou ani náhodné kontroly během závodu samotného. Vzhledem k délce jednotlivých etap budou vždy na druhé občerstvovací stanici k dispozici náhradní baterie a rychlonabíječky, ty si musí zajistit sami účastníci a nejpozději do sedmé hodiny ranní každého dne tyto předat pořadateli k přepravě.

Pokud vás tato jedinečná nabídka zaujala, registrovat se můžete až do třicátého dubna. Cena za týdenní pyrenejské dobrodružství činí 895 €. Více informací najdete na webových stránkách závodu www.transpyr.com.

 

PŘEDPLATNÉ

Aktuální číslo 3/2018

V prodeji od 15. 6.

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Naše videa...

Doporučujeme...