Ergon nabídne novou řadu sedel pro elektrokola

18. 7. 2018

Ergon nabídne novou řadu sedel pro elektrokola

Ergon, německý specialista na ergonomicky tvarovaná sedla a gripy, si pro nadcházející sezonu přichystal zcela novou řadu sportovních sedel určenou pro použití na horských elektrokolech všeho druhu. Designéři se snažili vystihnout, čím je jízda na elektrokole specifická, a na tomto základě vytvořit sedlo, které by plně odpovídalo požadavkům dnešních ebikerů.


Za řídítky horského elektrokola můžete podnikat delší vyjížďky a zdolávat ta nejprudší stoupání, a právě z těchto důvodů potřebujete pohodlné sportovní sedlo, které by vám nabídlo vždy odpovídající oporu. Přesně taková sedla se nyní objevují v nabídce německé značky Ergon. Modely nové řady SM E-Mountain jsou typické razantně zvýšenou zadní částí, která zabraňuje sklouznutí ze sedla při jízdě do opravdu prudkých stoupání. I přes na první pohled velmi výrazný tvar má jezdec stále dost prostoru pro manévrování nad kolem i za ním. Komfort na dlouhých trasách zaručí zesílené polstrování Ortho Cell v kombinaci s pružným tělem sedla a poddajnými ocelovými ližinami.

Pro maximum pohodlí je sedlo opatřeno anatomickým tvarem, přičemž dámské a pánské provedení se velmi nápadně liší. Dámský model je širší, o něco více prohnutý a anatomický otvor je posazen blíže špičce sedla. Pánské sedlo je méně klenuté, prohlubeň je protažena až do zadní části a otvor je zde pouze proto, aby byla zajištěna dostatečná pružnost skeletu.

Nová sedla Ergon SM E-Mountain budou dostupná v dámském a pánském provedení vždy ve dvou různých šířkách za cenu okolo dvou a půl tisíc korun. Hmotnost pak podle údajů výrobce nepřesáhne tři sta gramů. Více na www.ergon-bike.com.


gallery

PŘEDPLATNÉ

Aktuální číslo 2/2019

V prodeji od 3. května

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Pojištění elektrokol

Naše videa...

Doporučujeme...