Elektrokoloběžky Lime nesmí na pěší zóny na Praze 1

11.01.2020

Elektrokoloběžky Lime nesmí na pěší zóny na Praze 1

Elektrokoloběžky Lime nejsou u Pražanů právě oblíbené. Praha 1 se nyní rozhodla, že je vystrnadí ze všech pěších zón v této části města.

Elektrokoloběžky Lime milují hlavn turisté, kteří si na nich zvykli projíždět se centrem Prahy. Bohužel koloběžky parkují, kde se dá, hlava nehlava, což vadí chodcům v pohybu. Navíc jezdí velmi často po chodníku, takže hrozí srážky s chodci. Uživatele koloběžek se bohužel stále nedodařilo příliš přinutit k poslušnosti, a tak přichází na řadu sankce. 

"Z důvodu bezpečnosti chodců a také proto, že společnosti provozující elektrické koloběžky nesplnily požadavky Prahy 1 na bezpečný provoz koloběžek v centru města, zavádí Praha 1 zákaz vjezdu elektrických koloběžek a dalších strojů do pěších zón v centru. Zákaz se nedotkne jízdních kol, klasických elektrokol ani bezmotorových koloběžek. Pro vlastní elektrokoloběžky si bude možné zažádat o souhlas k vjezdu na úrady MČ Praha 1 podobně, jako to platí pro auta," uvádí Praha 1.

„Plánované opatření je nezbytné pro udržení bezpečnosti chodců v oblastech,kde je jejich hustota i 100 000 lidí za den, odmítáme tvrzení, že by se jednalo o opatřeni namířené výhradně proti společnosti Lime. V jádru historického centra se pochybuje po pěších zónách velké množství nebezpečných strojů, které dotvářejí podobu současného lunaparku,“ prohlásil radní pro dopravu David Skála. Zákaz se bude týkat všech komerčních elektrokoloběžek.

PŘEDPLATNÉ